Żurawie warsztatowe

Żurawie warsztatowe wykorzystywane są do prac przeładunkowych oraz naprawczych, a także bezpiecznego transportu materiałów w halach produkcyjnych lub magazynowych. Oferujemy dopasowane do technologicznych oraz produkcyjnych potrzeb każdego zakładu urządzenia w różnych wariantach, w tym bezpieczne i solidne żurawie hydrauliczne, modele z równoległym podwoziem do objeżdżania palet oraz ze składanym wysięgnikiem. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują przestawne podnośniki Alu-Multilift z przeciwwagą lub bez przeciwwagi, a także różne typy przejezdnych żurawi warsztatowych.

Zastosowanie żurawi warsztatowych

Żurawie warsztatowe zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie konieczne jest bezpieczne podnoszenie, opuszczanie lub utrzymanie w stałej pozycji konstrukcji stalowych, surowców lub materiałów. Umożliwiają one swobodny przepływ surowców nad stanowiskami roboczymi. Oferujemy wyposażenie idealne do załadunku i wyładunku bezpośrednio na platformę samochodu ciężarowego, a także unoszenia i odstawiania elementów przed rampami załadowczymi lub maszynami. Niektóre rozwiązania, takie jak aluminiowy trójnóg z gumowo-metalowymi nogami, używane są do podnoszenia ładunków tam, gdzie nie da się zastosować standardowego wysięgnika.

Nastawione na stałą pracę, mocne i wytrzymałe przejezdne żurawie warsztatowe z równoległym podwoziem typu Industry pozwalają na ustawienie euro palety lub skrzynki paletowej oraz redukują wysiłek podczas obsługi dużych ciężarów. Przejezdne żurawie warsztatowe z przeciwwagą typu Industry umożliwiają sprawne wykonanie prac konserwacyjnych wewnątrz warsztatu lub poniżej maszyn. Okazjonalnie stosowane są natomiast lekkie, wysokiej jakości żurawie z rozwartym lub równoległym podwoziem, które posiadają największy udźwig w swojej klasie cenowej – 500 kg lub 1000 kg.

Żurawie warsztatowe – zalety

Żurawie warsztatowe, które mają służyć do transportu przedmiotów o nieco większych gabarytach, muszą być lżejsze, a jednocześnie przygotowane na duże obciążenia. Żeby sprostać temu wyzwaniu, sięgamy po najnowsze rozwiązania technologiczne oraz przeróżne, wysokiej jakości i maksymalnie wytrzymałe materiały. Jedną z podstawowych zalet żurawi warsztatowych jest możliwość wygodnego, swobodnego operowania i manewrowania. Oferujemy urządzenia, które dają bezpośredni dostęp do ładunków lub maszyn, są szybkie i łatwe do złożenia oraz mają mocną, przemyślaną konstrukcję.

Kompaktowość, prosta obsługa oraz szerokie zastosowanie żurawi warsztatowych sprawia, że nadają się do najróżniejszych przestrzeni oraz warunków przemysłowych. Specjalnie z myślą o mniejszych zakładach powstały modele, które nie zajmują dużo miejsca podczas okresu przechowywania. Transport wrażliwych ładunków, dostęp po drogich maszyn oraz pełną kontrolę nad siłą potrzebną do poruszania się umożliwiają natomiast żurawie wyposażone w specjalną dźwignię pozycjonującą.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej