Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Zawiesia tekstylne

Zawiesia tekstylne

Zawiesia tekstylne zastosowanie mają wszędzie tam, gdzie konieczny jest ergonomiczny i niezawodny osprzęt pomocniczy do obwiązywania oraz podtrzymywania ciężkich ładunków. Oferujemy wiele rodzajów zawiesi tekstylnych o standardowym udźwigu do 100 ton. Oprócz zakończonych hakami lub szaklami zawiesi wężowych oraz zawiesi pasowych z uchami lub ogniwami zaczepowymi, szczególne miejsce w naszym asortymencie zajmują dedykowane osłony na zawiesia dla porowatej powierzchni lub ostrych krawędzi, które zapobiegają ścieraniu i uszkodzeniom.

Do czego służą zawiesia pasowe i wężowe?

Niektóre ładunki, szczególnie te, które pozostają wrażliwe na nacisk, wymagają zastosowania specjalnych rozwiązań. Niezawodnym sposobem na przeprowadzenie prac transportowych i przeładunkowych bez ryzyka uszkodzeń są elastyczne i miękkie zawiesia tekstylne, które pozwalają na rozłożenie naporu na całej ich powierzchni. Do wszystkich zadań, podczas których liczy się odporność na zużycie, służą zawiesia wężowe o dużych udźwigach oraz niskiej wadze własnej. Bezpieczeństwo użytkowania w wyjątkowych warunkach gwarantują też solidne i wytrzymałe zawiesia pasowe z lin, które są szczególnie odporne na działanie kwasów, zasad i kąpieli chemicznych. Produkty te pasują do wszystkich opcji montażu, nie skręcają się oraz umożliwiają delikatne podnoszenie ładunków z ostrymi krawędziami.

Posiadamy nie tylko niezawodne, łatwe w użytkowaniu i naprawie modele standardowe, ale również jednorazowe zawiesia pasowe, służące do przenoszenia ciężkich lub niewymiarowych ładunków, takich jak prefabrykowane konstrukcje budowlane, na znaczne odległości. Łatwiejsze mocowanie na trawersach lub hakach dźwigu oferują natomiast zawiesia pasowe S2, które elastycznie układają się na ostrych krawędziach m.in. elementów betonowych lub elementów walcowanych ze stali.

Osłony na zawiesia pasowe i wężowe. Kiedy są konieczne?

We wszystkich sytuacjach, kiedy zawiesia są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, a także wtedy, gdy konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie ładunków o delikatnej powierzchni, warto zdecydować się na profesjonalny osprzęt, który ochroni je przed przetarciem oraz drobnymi urazami. Specjalnie na potrzeby naszych klientów wykonujemy szeroką gamę osłon na zawiesia pasowe oraz wężowe, w tym magnetyczne ochraniacze krawędzi, które zgodnie z ogólnymi wytycznymi wymagane są wówczas, gdy promień ładunku jest mniejszy niż grubość pasa lub pętli zawiesia.

Elastyczną, lekką oraz prostą w montażu alternatywą są również węże ochronne, które pozostają zdecydowanie bardziej odporne na cięcia pod obciążeniem niż konwencjonalne osłony na zawiesia pasowe lub wężowe.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej