Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Zawiesia tekstylne

Zawiesia tekstylne

Zawiesia tekstylne zastosowanie mają wszędzie tam, gdzie konieczny jest ergonomiczny i niezawodny osprzęt pomocniczy do obwiązywania oraz podtrzymywania ciężkich ładunków. Oferujemy wiele rodzajów zawiesi tekstylnych o standardowym udźwigu do 100 ton. Oprócz zakończonych hakami lub szaklami zawiesi wężowych oraz zawiesi pasowych z uchami lub ogniwami zaczepowymi, szczególne miejsce w naszym asortymencie zajmują dedykowane osłony na zawiesia dla porowatej powierzchni lub ostrych krawędzi, które zapobiegają ścieraniu i uszkodzeniom.

Do czego służą zawiesia pasowe i wężowe?

Niektóre ładunki, szczególnie te, które pozostają wrażliwe na nacisk, wymagają zastosowania specjalnych rozwiązań. Niezawodnym sposobem na przeprowadzenie prac transportowych i przeładunkowych bez ryzyka uszkodzeń są elastyczne i miękkie zawiesia tekstylne, które pozwalają na rozłożenie naporu na całej ich powierzchni. Do wszystkich zadań, podczas których liczy się odporność na zużycie, służą zawiesia wężowe o dużych udźwigach oraz niskiej wadze własnej. Bezpieczeństwo użytkowania w wyjątkowych warunkach gwarantują też solidne i wytrzymałe zawiesia pasowe z lin, które są szczególnie odporne na działanie kwasów, zasad i kąpieli chemicznych. Produkty te pasują do wszystkich opcji montażu, nie skręcają się oraz umożliwiają delikatne podnoszenie ładunków z ostrymi krawędziami.

Posiadamy nie tylko niezawodne, łatwe w użytkowaniu i naprawie modele standardowe, ale również jednorazowe zawiesia pasowe, służące do przenoszenia ciężkich lub niewymiarowych ładunków, takich jak prefabrykowane konstrukcje budowlane, na znaczne odległości. Łatwiejsze mocowanie na trawersach lub hakach dźwigu oferują natomiast zawiesia pasowe S2, które elastycznie układają się na ostrych krawędziach m.in. elementów betonowych lub elementów walcowanych ze stali.

Osłony na zawiesia pasowe i wężowe. Kiedy są konieczne?

We wszystkich sytuacjach, kiedy zawiesia są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, a także wtedy, gdy konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie ładunków o delikatnej powierzchni, warto zdecydować się na profesjonalny osprzęt, który ochroni je przed przetarciem oraz drobnymi urazami. Specjalnie na potrzeby naszych klientów wykonujemy szeroką gamę osłon na zawiesia pasowe oraz wężowe, w tym magnetyczne ochraniacze krawędzi, które zgodnie z ogólnymi wytycznymi wymagane są wówczas, gdy promień ładunku jest mniejszy niż grubość pasa lub pętli zawiesia.

Elastyczną, lekką oraz prostą w montażu alternatywą są również węże ochronne, które pozostają zdecydowanie bardziej odporne na cięcia pod obciążeniem niż konwencjonalne osłony na zawiesia pasowe lub wężowe.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej