Żurawie kolumnowe
Żurawie kolumnowe obrotowe mają swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzeba stabilnych, wytrzymałych i nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie transportu bliskiego. W naszym asortymencie znajdują się żurawie kolumnowe obrotowe z elektrycznym wciągnikiem łańcuchowym typu CS/LS, CS/LSX oraz CS/VS. W odpowiedzi na zróżnicowane wymagania i oczekiwania naszych klientów oferujemy również nowoczesne żurawie kolumnowe typu CS-ME oraz CS-BOY BS.
Żurawie kolumnowe – zastosowanie i zalety
Żurawie kolumnowe to najlepszy sposób na usprawnienie pracy we wszystkich zakładach magazynowych oraz halach przemysłowych o nieco większym metrażu. Umożliwiają precyzyjną, bezproblemową pracę, pomagając jednocześnie zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Świetnie nadają się do optymalizacji stanowisk roboczych oraz zapobiegają uszkodzeniu ładunków, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję wydajnego i efektywnego przepływu materiałów. Oprócz urządzeń zaprojektowanych do eksploatacji w pomieszczeniach posiadamy również wersje przeznaczone do pracy na zewnątrz o standardowym udźwigu do 20000 kg i długością wysięgu 12000 mm.
Wśród możliwych zastosowań żurawi kolumnowych znajdują się między innymi prace konserwacyjne, transport blach lub elementów konstrukcyjnych, a także precyzyjne podnoszenie i układanie ładunków. Największym uznaniem na rynku międzynarodowym cieszy się żuraw kolumnowy obrotowy typu CS-ME, który jest idealny do działań przy obrabiarkach, na placach składowych, w elektrowniach, hutach stali, oczyszczalniach albo maszynowniach siłowni wiatrowych. Oferujemy również urządzenia, które mogą być używane do sprawnego przenoszenia narzędzi, detali oraz małych elementów, a także jako jednostka zasilająca w energię lub system wentylacji. Efektywność pracy niektórych produktów w naszej ofercie mogą podnieść opcje dodatkowe, takie jak elektryczny wózek jezdny, ograniczniki obrotu, przesuwne sterowanie niezależne od wciągnika łańcuchowego oraz elektryczny obrót.
Sposoby montażu żurawi kolumnowych
Wykorzystanie płyty kotwiącej, w którą wbudowano kotwy zaprojektowane specjalnie dla dynamicznych obciążeń, to jedna z najbardziej ekonomicznych metod montażu żurawi kolumnowych. Urządzenia te da się również przymocować do betonowego sufitu lub posadzki za pomocą pasującej płyty pośredniej. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku miejsce montażowe musi jednak spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy grubość podłoża, klasa betonu oraz głębokość podlewki betonowej są zgodne z ogólnymi wymogami. Jednocześnie dobrze upewnić się, że wiek sufitu nie jest mniejszy niż cztery tygodnie.
Żeby bezpiecznie pracować, żuraw musi być starannie dopasowany przed użyciem. Niestety, obecna posadzka bardzo często nie jest wystarczająco prosta, aby to osiągnąć. Właśnie dlatego wszystkie nasze systemy montażu żurawi kolumnowych posiadają możliwość przystosowania do podłoża. Stabilność całej konstrukcji gwarantuje późniejsze betonowanie podłoża urządzenia.