Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Suwnice pomostowe

Suwnice pomostowe

Bezpieczne podnoszenie i przenoszenie ładunków wewnątrz hal produkcyjnych i magazynowych, szczególnie tych o ograniczonej powierzchni, nie byłoby dziś możliwe bez zastosowania suwnic pomostowych, nazywanych też natorowymi. Posiadamy szeroką gamę starannie wyselekcjonowanych urządzeń, które idealnie spisują się w każdej sytuacji. Obok suwnic podwieszanych, ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują dziś dwa podstawowe rodzaje suwnic pomostowych – jednodźwigarowe oraz dwudźwigarowe.

Suwnice pomostowe – zastosowanie i zalety

Suwnice pomostowe to ergonomiczne urządzenia, które mogą pracować nawet z bardzo dużymi obciążeniami bez ryzyka awarii lub przestojów. Poruszając się nad poziomem, na którym znajdują się pracownicy, bez problemu dopasują się one do każdej dostępnej powierzchni użytkowej. Wszechstronność, spore udźwigi oraz funkcjonalna budowa sprawiają, że suwnice pomostowe zastosowanie znajdują obecnie we wszystkich gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są nie tylko w procesach produkcyjnych, ale również podczas bardziej zaawansowanych zadań transportowych i wszędzie tam, gdzie niezbędna jest maksymalna wytrzymałość przy jak najmniejszym ciężarze własnym.

Największą zaletą rozwiązań do transportu bliskiego Carl Stahl jest elastyczność. Wprowadzenie dodatkowych modyfikacji, których zakres zależy m.in. od przyszłych zastosowań suwnic pomostowych oraz typu hali, gwarantuje optymalne dopasowanie naszych produktów do potrzeb i oczekiwań klientów. Oferujemy urządzenia, które umożliwią efektywną pracę nawet w niewielkich magazynach o nietypowej konstrukcji. Na indywidualne zamówienie wykonujemy również suwnice pomostowe o większych udźwigach oraz rozpiętości.

Więcej informacji o roli, jaką pełnią różne rodzaje suwnic pomostowych w przemyśle, znajdziesz we wpisie: Suwnice pomostowe w przemyśle – zastosowanie, rodzaje.

Suwnice pomostowe – budowa

Podstawową częścią budowy suwnic pomostowych jest most, który może składać się z jednego lub dwóch równoległych, wspartych na czołownicach dźwigarów. Chcąc uzyskać możliwie najlepsze rezultaty, w nowoczesnych suwnicach pomostowych profile dźwigarów głównych oraz dźwigarów mechanizmu jezdnego są optymalizowane komputerowo. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje suwnic pomostowych, których udźwig może sięgać aż do 100 ton przy maksymalnej rozpiętości do 40 metrów. Bardzo często wykorzystywane we współczesnym przemyśle są również suwnice podwieszane, o udźwigu od 0,5 do 8 ton oraz rozpiętości do 25 metrów, które mogą być podczepione od spodu na dolnej części toru jezdnego.

Poprzez szeroki wachlarz rozwiązań przyłączeniowych oraz różnorodność wózków suwnicowych nasze produkty dają możliwość dostosowania indywidualnych rozwiązań do określonych warunków przestrzennych – zarówno w przypadku istniejących hal, jak również nowych projektów budowlanych.

Blog
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej