Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Suwnice pomostowe

Suwnice pomostowe

Bezpieczne podnoszenie i przenoszenie ładunków wewnątrz hal produkcyjnych i magazynowych, szczególnie tych o ograniczonej powierzchni, nie byłoby dziś możliwe bez zastosowania suwnic pomostowych, nazywanych też natorowymi. Posiadamy szeroką gamę starannie wyselekcjonowanych urządzeń, które idealnie spisują się w każdej sytuacji. Obok suwnic podwieszanych, ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują dziś dwa podstawowe rodzaje suwnic pomostowych – jednodźwigarowe oraz dwudźwigarowe.

Suwnice pomostowe – zastosowanie i zalety

Suwnice pomostowe to ergonomiczne urządzenia, które mogą pracować nawet z bardzo dużymi obciążeniami bez ryzyka awarii lub przestojów. Poruszając się nad poziomem, na którym znajdują się pracownicy, bez problemu dopasują się one do każdej dostępnej powierzchni użytkowej. Wszechstronność, spore udźwigi oraz funkcjonalna budowa sprawiają, że suwnice pomostowe zastosowanie znajdują obecnie we wszystkich gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są nie tylko w procesach produkcyjnych, ale również podczas bardziej zaawansowanych zadań transportowych i wszędzie tam, gdzie niezbędna jest maksymalna wytrzymałość przy jak najmniejszym ciężarze własnym.

Największą zaletą rozwiązań do transportu bliskiego Carl Stahl jest elastyczność. Wprowadzenie dodatkowych modyfikacji, których zakres zależy m.in. od przyszłych zastosowań suwnic pomostowych oraz typu hali, gwarantuje optymalne dopasowanie naszych produktów do potrzeb i oczekiwań klientów. Oferujemy urządzenia, które umożliwią efektywną pracę nawet w niewielkich magazynach o nietypowej konstrukcji. Na indywidualne zamówienie wykonujemy również suwnice pomostowe o większych udźwigach oraz rozpiętości.

Więcej informacji o roli, jaką pełnią różne rodzaje suwnic pomostowych w przemyśle, znajdziesz we wpisie: Suwnice pomostowe w przemyśle – zastosowanie, rodzaje.

Suwnice pomostowe – budowa

Podstawową częścią budowy suwnic pomostowych jest most, który może składać się z jednego lub dwóch równoległych, wspartych na czołownicach dźwigarów. Chcąc uzyskać możliwie najlepsze rezultaty, w nowoczesnych suwnicach pomostowych profile dźwigarów głównych oraz dźwigarów mechanizmu jezdnego są optymalizowane komputerowo. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje suwnic pomostowych, których udźwig może sięgać aż do 100 ton przy maksymalnej rozpiętości do 40 metrów. Bardzo często wykorzystywane we współczesnym przemyśle są również suwnice podwieszane, o udźwigu od 0,5 do 8 ton oraz rozpiętości do 25 metrów, które mogą być podczepione od spodu na dolnej części toru jezdnego.

Poprzez szeroki wachlarz rozwiązań przyłączeniowych oraz różnorodność wózków suwnicowych nasze produkty dają możliwość dostosowania indywidualnych rozwiązań do określonych warunków przestrzennych – zarówno w przypadku istniejących hal, jak również nowych projektów budowlanych.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej