Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Żurawie przyścienne

Żurawie przyścienne gwarantują znaczną oszczędność miejsca i znajdują szeroką gamę zastosowań między innymi w halach produkcyjnych lub podczas załadunku. Posiadamy szeroką gamę obrotowych żurawi przyściennych z elektrycznym wciągnikiem łańcuchowym typu CS/VW, CS/LWX oraz CS/LW. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują również manipulacyjne żurawie przyścienne CS-BOY BW i specjalne żurawie typu CS-GE, które mogą być dowolnie modyfikowane i wyposażone w różne opcje.

Żurawie przyścienne – zalety, zastosowanie

We wszystkich zakładach przemysłowych oraz warsztatach konieczne są kompaktowe urządzenia zaprojektowane do transportu wewnętrznego. Żurawie przyścienne to rozwiązanie stworzone z myślą o ograniczonej przestrzeni oraz pomieszczeniach, w których znajdują się kolumny i filary mogące stanowić podstawę ich montażu. Niekwestionowaną zaletą żurawi przyściennych jest ergonomiczna obsługa, a także możliwość szybkiego, bezproblemowego podnoszenia lub opuszczania ładunków o zróżnicowanej wadze i gabarytach. Wytrzymała, stalowa konstrukcja naszych produktów została zabezpieczona antykorozyjnie. Gwarantują one wysoką wydajność oraz bezpieczną pracę również w miejscach o niewielkim metrażu. Oferujemy modele idealne do sprawnej pracy z detalami, narzędziami i małymi elementami, a także żurawie, które mogą odciążyć inne urządzenia dźwigowe, zmniejszając tym samym drogie czasy przestoju pracowników i maszyn.

Prawidłowy montaż żurawi przyściennych

Istnieje kilka sposobów bezpiecznego montażu żurawi przyściennych. Urządzenia te mogą być przymocowane choćby za pomocą specjalnych uchwytów ściskowych do kolumn betonowych o szerokości oraz głębokości min. 300 mm. Ważne, aby były one właściwie przystosowane oraz umożliwiały bezpośredni dostęp z każdej strony. Umieszczenie żurawia na konkretnej wysokości odbywa się wówczas przy użyciu nagwintowanych prętów. W przypadku niektórych modeli w naszym asortymencie możliwy jest też montaż do wzmocnionych ścian betonowych dzięki konsoli przyściennej. Oprócz niezbędnych materiałów mocujących potrzebne są wówczas płyty kontrujące oraz pręty mocujące, których długość zależy od grubości ściany. Dobrze też upewnić się, że budynek wytrzyma przeciążenia pojawiające się podczas pracy sprzętu.

Używając odpowiednich stalowych płyt mocujących z kotwami, da się też dostosować do montażu żurawi przyściennych filar lub ścianę. Jak się to odbywa? Na samym początku warto sprawdzić, czy są one precyzyjnie ułożone i przylegają do powierzchni. Płyty mocujące powinny być zakotwione bezpośrednio do ściany. To właśnie one stanowią miejsca do wspawania płyt pośrednich, na których montuje się całość żurawia.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej