Żurawie przyścienne

Żurawie przyścienne gwarantują znaczną oszczędność miejsca i znajdują szeroką gamę zastosowań między innymi w halach produkcyjnych lub podczas załadunku. Posiadamy szeroką gamę obrotowych żurawi przyściennych z elektrycznym wciągnikiem łańcuchowym typu CS/VW, CS/LWX oraz CS/LW. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują również manipulacyjne żurawie przyścienne CS-BOY BW i specjalne żurawie typu CS-GE, które mogą być dowolnie modyfikowane i wyposażone w różne opcje.

Żurawie przyścienne – zalety, zastosowanie

We wszystkich zakładach przemysłowych oraz warsztatach konieczne są kompaktowe urządzenia zaprojektowane do transportu wewnętrznego. Żurawie przyścienne to rozwiązanie stworzone z myślą o ograniczonej przestrzeni oraz pomieszczeniach, w których znajdują się kolumny i filary mogące stanowić podstawę ich montażu. Niekwestionowaną zaletą żurawi przyściennych jest ergonomiczna obsługa, a także możliwość szybkiego, bezproblemowego podnoszenia lub opuszczania ładunków o zróżnicowanej wadze i gabarytach. Wytrzymała, stalowa konstrukcja naszych produktów została zabezpieczona antykorozyjnie. Gwarantują one wysoką wydajność oraz bezpieczną pracę również w miejscach o niewielkim metrażu. Oferujemy modele idealne do sprawnej pracy z detalami, narzędziami i małymi elementami, a także żurawie, które mogą odciążyć inne urządzenia dźwigowe, zmniejszając tym samym drogie czasy przestoju pracowników i maszyn.

Prawidłowy montaż żurawi przyściennych

Istnieje kilka sposobów bezpiecznego montażu żurawi przyściennych. Urządzenia te mogą być przymocowane choćby za pomocą specjalnych uchwytów ściskowych do kolumn betonowych o szerokości oraz głębokości min. 300 mm. Ważne, aby były one właściwie przystosowane oraz umożliwiały bezpośredni dostęp z każdej strony. Umieszczenie żurawia na konkretnej wysokości odbywa się wówczas przy użyciu nagwintowanych prętów. W przypadku niektórych modeli w naszym asortymencie możliwy jest też montaż do wzmocnionych ścian betonowych dzięki konsoli przyściennej. Oprócz niezbędnych materiałów mocujących potrzebne są wówczas płyty kontrujące oraz pręty mocujące, których długość zależy od grubości ściany. Dobrze też upewnić się, że budynek wytrzyma przeciążenia pojawiające się podczas pracy sprzętu.

Używając odpowiednich stalowych płyt mocujących z kotwami, da się też dostosować do montażu żurawi przyściennych filar lub ścianę. Jak się to odbywa? Na samym początku warto sprawdzić, czy są one precyzyjnie ułożone i przylegają do powierzchni. Płyty mocujące powinny być zakotwione bezpośrednio do ściany. To właśnie one stanowią miejsca do wspawania płyt pośrednich, na których montuje się całość żurawia.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej