Żurawie przyścienne

Żurawie przyścienne gwarantują znaczną oszczędność miejsca i znajdują szeroką gamę zastosowań między innymi w halach produkcyjnych lub podczas załadunku. Posiadamy szeroką gamę obrotowych żurawi przyściennych z elektrycznym wciągnikiem łańcuchowym typu CS/VW, CS/LWX oraz CS/LW. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują również manipulacyjne żurawie przyścienne CS-BOY BW i specjalne żurawie typu CS-GE, które mogą być dowolnie modyfikowane i wyposażone w różne opcje.

Żurawie przyścienne – zalety, zastosowanie

We wszystkich zakładach przemysłowych oraz warsztatach konieczne są kompaktowe urządzenia zaprojektowane do transportu wewnętrznego. Żurawie przyścienne to rozwiązanie stworzone z myślą o ograniczonej przestrzeni oraz pomieszczeniach, w których znajdują się kolumny i filary mogące stanowić podstawę ich montażu. Niekwestionowaną zaletą żurawi przyściennych jest ergonomiczna obsługa, a także możliwość szybkiego, bezproblemowego podnoszenia lub opuszczania ładunków o zróżnicowanej wadze i gabarytach. Wytrzymała, stalowa konstrukcja naszych produktów została zabezpieczona antykorozyjnie. Gwarantują one wysoką wydajność oraz bezpieczną pracę również w miejscach o niewielkim metrażu. Oferujemy modele idealne do sprawnej pracy z detalami, narzędziami i małymi elementami, a także żurawie, które mogą odciążyć inne urządzenia dźwigowe, zmniejszając tym samym drogie czasy przestoju pracowników i maszyn.

Prawidłowy montaż żurawi przyściennych

Istnieje kilka sposobów bezpiecznego montażu żurawi przyściennych. Urządzenia te mogą być przymocowane choćby za pomocą specjalnych uchwytów ściskowych do kolumn betonowych o szerokości oraz głębokości min. 300 mm. Ważne, aby były one właściwie przystosowane oraz umożliwiały bezpośredni dostęp z każdej strony. Umieszczenie żurawia na konkretnej wysokości odbywa się wówczas przy użyciu nagwintowanych prętów. W przypadku niektórych modeli w naszym asortymencie możliwy jest też montaż do wzmocnionych ścian betonowych dzięki konsoli przyściennej. Oprócz niezbędnych materiałów mocujących potrzebne są wówczas płyty kontrujące oraz pręty mocujące, których długość zależy od grubości ściany. Dobrze też upewnić się, że budynek wytrzyma przeciążenia pojawiające się podczas pracy sprzętu.

Używając odpowiednich stalowych płyt mocujących z kotwami, da się też dostosować do montażu żurawi przyściennych filar lub ścianę. Jak się to odbywa? Na samym początku warto sprawdzić, czy są one precyzyjnie ułożone i przylegają do powierzchni. Płyty mocujące powinny być zakotwione bezpośrednio do ściany. To właśnie one stanowią miejsca do wspawania płyt pośrednich, na których montuje się całość żurawia.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej