Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Trawersy

Trawersy to urządzenia pomocnicze do podnoszenia elementów długich i ciężkich, wymagających użycia kilku punktów podwieszania. Ze względu na swoje przeznaczenie muszą spełniać rygorystyczne normy oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa. Właśnie takie trawersy oferujemy naszym klientom, szukającym niezawodnych rozwiązań o najwyższej wydajności.  

Wszystkim klientom, którzy szukają niezawodnych rozwiązań o najwyższej wydajności oferujemy różne rodzaje trawers stosowanych do wózków widłowych, palet (pojemników) siatkowych lub worków Big Bag, a także trawersy magnetyczne, belkowe, obrotowe oraz typu H. Dbamy o wysoką jakość naszych produktów, którą potwierdzają odpowiednie certyfikaty, rozpoznawalne w Polsce, Europie oraz na świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczany przez nas sprzęt cechował się nie tylko solidnością wykonania, ale również trwałością, niezawodnością i bezpieczeństwem. Wierzymy w to, że nasza oferta zaspokoi oczekiwania, nawet najbardziej wymagających, a współpraca z naszą firmą okaże się dla Państwa owocna.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: 

tel.: +48 95 728 88 85
e-mail: biuro@carlstahl.pl

Trawersy – konstrukcja i możliwości

Konstrukcja trawersów zależy od wielu różnych czynników, do których należą nie tylko parametry urządzenia podstawowego lub rodzaj przenoszonych za ich pomocą towarów, ale też przyszłe warunki pracy oraz indywidualne oczekiwania użytkowników. Wszystkie rozwiązania dostępne na rynku różnią się między sobą choćby trybem pracy, rozmieszczeniem punktów zaczepienia lub maksymalnym obciążeniem roboczym. Podstawę urządzeń stanowi belka nośna o kształcie oraz rozmiarach pasujących do gabarytów transportowanych materiałów. Podwieszone na hakach dźwignicy trawersy wyposażone są w specjalne, dodatkowe uchwyty, które muszą być dobrane z uwzględnieniem wielkości oraz masy ładunków.

Ze względu na swoje zastosowanie trawersy muszą spełniać rygorystyczne normy oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz sprzęt cechował się nie tylko solidnością wykonania, ale również trwałością, bezpieczeństwem oraz najwyższą jakością, którą potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Szczegółowe informacje o zastosowaniu oraz konstrukcji trawers znajdziesz we wpisie: Trawersy w transporcie bliskim – zastosowanie, konstrukcja, możliwości.

Trawersy – do czego służą?

Ergonomiczna budowa oraz ogromne możliwości trawers sprawiają, że znajdują one zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, m.in. budowlanym, spożywczym, energetycznym, chemicznym, metalowym lub stoczniowym. Trawersy służą do szybkiego załadunku elementów w magazynach, obracania materiałów w procesach obróbczych i precyzyjnego, bezproblemowego przenoszenia wielu ładunków w tym samym czasie. Posiadamy specjalne urządzenia pomocnicze m.in. do bezpiecznego podnoszenia, przenoszenia i opuszczania pojazdów lub stabilnego zamocowania kontenera. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują też bardzo lekkie i poręczne sprzęty z systemem modułowym oraz możliwością wymiany wszystkich części, dostępne również w wersji do użytku zewnętrznego.

Oprócz szerokiej gamy standardowych produktów, specjalnie na potrzeby naszych klientów stworzyliśmy kompleksową ofertę rozwiązań indywidualnych. Na zamówienie możemy zaprojektować oraz wykonać trawersy o konkretnych udźwigach oraz bez regulacji do wyjątkowych zastosowań.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej