Wciągarki mechaniczne

Nie sposób wyobrazić sobie prac związanych z podnoszeniem lub przesuwaniem ładunków bez zastosowania wciągarek mechanicznych. Obecnie znaleźć je można m.in. w halach montażowych, magazynach i warsztatach, a także na placach budowy oraz wszędzie tam, gdzie odbywają się precyzyjne i bezpieczne operacje przeładunkowe. Oferujemy szeroką gamę profesjonalnych urządzeń o solidnej, wytrzymałej budowie. Wciągarki mechaniczne Carl Stahl dostępne są m.in. w wersji z silnikiem spalinowym, silnikiem elektrycznym lub napędem hydraulicznym.

Działanie i charakterystyka wciągarek mechanicznych2

Najlepsze do szybkich, sporadycznych zastosowań są wciągarki elektryczne, zarówno te stworzone do wyjątkowo ciężkich ładunków, jak również wersje przenośne do pracy na dużych wysokościach, które pomagają rozwiązywać wiele problemów na placach budowy. Tego typu wciągarki charakteryzują się zwykle solidną, kompaktową i mocną budową, niską wagą oraz brakiem ograniczeń w długości liny, dzięki czemu okazują się niezawodnym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Najlepszym przykładem ergonomicznego sposobu działania wciągarek elektrycznych jest model z napędem bębna nawojowego liny i ramą rurową. Automatyczny proces nawijania i odwijana z bębna gwarantuje tu większą wydajność oraz wydłuża okres użytkowania liny, która nie zgina się i nie brudzi przez przeciąganie wolnego końca. Bęben nawojowy napędzany jest wówczas bezpośrednio przez silnik.

Znacznie mniej energii zużywają wciągarki z napędem hydraulicznym, które są zdolne do wydłużonego cyklu pracy bez pogorszenia ich wydajności z powodu przegrzania. Tym, co je wyróżnia, jest perfekcyjna stabilność, a także duża moc oraz opcja regulacji obrotów. Czym jeszcze się charakteryzują? Wciągarki mechaniczne Carl Stahl przystosowane są do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Wszystkie takie produkty stworzone zostały zgodnie z obowiązującymi normami oraz odpowiednio oznakowane i zaklasyfikowane do grupy EX.

Przykłady zastosowania wciągarek mechanicznych Carl Stahl

Powszechne zastosowanie wciągarek mechanicznych Carl Stahl w wielu gałęziach przemysłu nie byłoby możliwe, gdyby nie szeroki wybór rozmiarów oraz opcji konfiguracji, na podstawie których da się optymalnie dopasować swoje wyposażenie do potencjalnych ograniczeń przestrzennych oraz panujących na miejscu warunków. Posiadamy profesjonalne, wytrzymałe urządzenia z silnikiem trójfazowym, które mogą podnosić ładunki do 3,2 ton, a także specjalne wciągarki linowe, które w znacznym stopniu ułatwiają prace montażowe. Rozwiązaniem zaprojektowanym do szerokiej gamy zastosowań są wciągarki elektryczne z przekładnią planetarną, charakteryzujące się m.in. szczególnie wytrzymałą konstrukcją oraz dużą długością liny. Zawsze wtedy, kiedy niezbędna jest maksymalna precyzja oraz bezproblemowa obsługa, przydadzą się natomiast modele sterowane przyciskową kasetą sterującą, umożliwiające równomierne podnoszenie, opuszczanie, przeciąganie lub utrzymywanie ładunku.

Blog
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej