Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Wciągarki mechaniczne

Nie sposób wyobrazić sobie prac związanych z podnoszeniem lub przesuwaniem ładunków bez zastosowania wciągarek mechanicznych. Obecnie znaleźć je można m.in. w halach montażowych, magazynach i warsztatach, a także na placach budowy oraz wszędzie tam, gdzie odbywają się precyzyjne i bezpieczne operacje przeładunkowe. Oferujemy szeroką gamę profesjonalnych urządzeń o solidnej, wytrzymałej budowie. Wciągarki mechaniczne Carl Stahl dostępne są m.in. w wersji z silnikiem spalinowym, silnikiem elektrycznym lub napędem hydraulicznym.

Działanie i charakterystyka wciągarek mechanicznych2

Najlepsze do szybkich, sporadycznych zastosowań są wciągarki elektryczne, zarówno te stworzone do wyjątkowo ciężkich ładunków, jak również wersje przenośne do pracy na dużych wysokościach, które pomagają rozwiązywać wiele problemów na placach budowy. Tego typu wciągarki charakteryzują się zwykle solidną, kompaktową i mocną budową, niską wagą oraz brakiem ograniczeń w długości liny, dzięki czemu okazują się niezawodnym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Najlepszym przykładem ergonomicznego sposobu działania wciągarek elektrycznych jest model z napędem bębna nawojowego liny i ramą rurową. Automatyczny proces nawijania i odwijana z bębna gwarantuje tu większą wydajność oraz wydłuża okres użytkowania liny, która nie zgina się i nie brudzi przez przeciąganie wolnego końca. Bęben nawojowy napędzany jest wówczas bezpośrednio przez silnik.

Znacznie mniej energii zużywają wciągarki z napędem hydraulicznym, które są zdolne do wydłużonego cyklu pracy bez pogorszenia ich wydajności z powodu przegrzania. Tym, co je wyróżnia, jest perfekcyjna stabilność, a także duża moc oraz opcja regulacji obrotów. Czym jeszcze się charakteryzują? Wciągarki mechaniczne Carl Stahl przystosowane są do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Wszystkie takie produkty stworzone zostały zgodnie z obowiązującymi normami oraz odpowiednio oznakowane i zaklasyfikowane do grupy EX.

Przykłady zastosowania wciągarek mechanicznych Carl Stahl

Powszechne zastosowanie wciągarek mechanicznych Carl Stahl w wielu gałęziach przemysłu nie byłoby możliwe, gdyby nie szeroki wybór rozmiarów oraz opcji konfiguracji, na podstawie których da się optymalnie dopasować swoje wyposażenie do potencjalnych ograniczeń przestrzennych oraz panujących na miejscu warunków. Posiadamy profesjonalne, wytrzymałe urządzenia z silnikiem trójfazowym, które mogą podnosić ładunki do 3,2 ton, a także specjalne wciągarki linowe, które w znacznym stopniu ułatwiają prace montażowe. Rozwiązaniem zaprojektowanym do szerokiej gamy zastosowań są wciągarki elektryczne z przekładnią planetarną, charakteryzujące się m.in. szczególnie wytrzymałą konstrukcją oraz dużą długością liny. Zawsze wtedy, kiedy niezbędna jest maksymalna precyzja oraz bezproblemowa obsługa, przydadzą się natomiast modele sterowane przyciskową kasetą sterującą, umożliwiające równomierne podnoszenie, opuszczanie, przeciąganie lub utrzymywanie ładunku.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej