Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Wciągniki elektryczne

Wciągniki elektryczne służą do wydajnego i precyzyjnego unoszenia oraz opuszczania ciężkich ładunków w pionie. Zastosowanie cięgników tego typu w wielu obszarach przemysłu, również w górnictwie, umożliwia ich specjalna, ergonomiczna konstrukcja. Oferujemy szeroką gamę produktów, które na życzenie mogą być przystosowane do pracy w strefach zagrożenia wybuchowego EX. Oprócz standardowych wciągników elektrycznych łańcuchowych oraz wciągników elektrycznych linowych o udźwigu do 25 ton, które mogą być sterowane za pomocą kasety kablowej lub radio, na indywidualne życzenie wykonujemy również urządzenia o wyższych udźwigach oraz w dowolnej, dopasowanej do potrzeb klientów konfiguracji.

Co to wciągniki elektryczne?

Niezbędnym wyposażeniem zarówno w tych najcięższych zastosowaniach przemysłowych, jak również podczas prac o nieco mniejszej skali, są różne rodzaje cięgników przystosowane do wygodnego i precyzyjnego podnoszenia oraz opuszczania ciężkich materiałów. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę udźwig, wysokość i prędkość podnoszenia, a także tempo jazdy. Co to są wciągniki elektryczne? Najprościej mówiąc, urządzenia te zostały zaprojektowane do częstej, płynnej pracy z dużymi obciążeniami, podczas której wymagane jest jeszcze szybsze unoszenie, a także stosunkowo prosta obsługa i kompaktowa, solidna konstrukcja. Nawet w przypadku operacji, które odbywają się w wyjątkowo trudnych warunkach, wciągniki elektryczne łańcuchowe gwarantują maksymalne bezpieczeństwo ładunku oraz operatora. Posiadamy urządzenia zaprojektowane specjalnie do stałego montażu na żurawiach słupowych, suwnicach lub wózkach z przesuwem elektrycznym lub ręcznym, dostępne również w wersji do pracy pod większym obciążeniem i w ciężkich warunkach pracy.

Więcej informacji o działaniu, zastosowaniach i budowie wciągników Carl Stahl znajdziesz we wpisie: Aluminiowe wciągniki łańcuchowe - NOWOŚĆ w naszej ofercie.

Zastosowanie wciągników elektrycznych Carl Stahl

Oferujemy szeroką gamę elektrycznych wciągników łańcuchowych wykonanych z najmocniejszych materiałów, które dostępne są m.in. w wersji z uchem zaczepowym oraz wózkiem rolkowym lub elektrycznym. Niektóre rozwiązania, takie jak wciągnik elektryczny łańcuchowy typu 620, zaprojektowane są do standardowych prac, podczas których liczy się ochrona przeciążenia, wytrzymałość oraz wyjątkowo korzystny stosunek ceny do wydajności. Zawsze wtedy, kiedy konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie przed pyłem oraz czynnikami atmosferycznymi, znajduje natomiast zastosowanie wciągnik elektryczny łańcuchowy typu CS, dostępny również w wykonaniu przeciwwybuchowym. Przekładnia ślimakowa z uzębieniem skośnym na wszystkich prędkościach zapewnia wysoką nośność przy cichej pracy. Błyskawiczną i pewną reakcję przy małym zużyciu gwarantuje natomiast cewkowy hamulec tarczowy. Czym jeszcze się charakteryzuje? Wciągnik ten posiada szczelną, zamkniętą obudowę, dokładne uszczelnienie hamulca, odporny na zużycie łańcuch roboczy oraz hartowane, starannie obrobione koła zębate.

Blog
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej