Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl
11/01/2022
Chwytaki przemysłowe – rodzaje, zastosowanie, zalety
Najważniejszym zadaniem procesów transportowych w przemyśle jest bezpieczne i precyzyjne podnoszenie, obracanie oraz manipulacja ładunkami. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez specjalistycznego wyposażenia. Prawidłowy przebieg transportu oraz automatyzację procesów produkcyjnych gwarantuje szeroka gama chwytaków Carl Stahl. Czym się charakteryzują i kiedy się przydają? Przedstawiamy podstawowe rodzaje, zalety oraz zastosowania chwytaków przemysłowych.
Czytaj więcej
12/12/2021
Suwnice pomostowe w przemyśle – zastosowanie, rodzaje
Suwnice pomostowe to urządzenia, które służą pionowemu oraz poziomemu transportowi wielkogabarytowych ładunków. Odbywa się on zwykle na ograniczonej przestrzeni w halach produkcyjnych i magazynowych. Czym się charakteryzują i jaką rolę pełnią w przemyśle? Zobacz, jakie są rodzaje i zastosowania suwnic pomostowych.
Czytaj więcej
29/11/2021
Pompy hydrauliczne – specjalistyczny sprzęt dla przemysłu
Hydraulika siłowa nie mogłaby istnieć bez specjalistycznych pomp hydraulicznych, które znajdują dziś zastosowanie dosłownie w każdej gałęzi przemysłu. Dlaczego są tak bardzo popularne? Kiedy się przydają? Podpowiadamy wszystko, co musisz wiedzieć o pompach hydraulicznych. Sprawdź.
Czytaj więcej
15/11/2021
Jak skutecznie zabezpieczać ładunki wielkogabarytowe?
Chcesz upewnić się, że ładunek nie spowoduje po drodze żadnych zagrożeń i jest właściwie umocowany? Nie wiesz, na które rozwiązania warto postawić? Zobacz, jak skutecznie zabezpieczać ładunki wielkogabarytowe z akcesoriami firmy Carl Stahl.
Czytaj więcej
28/10/2021
Trawersy w transporcie bliskim – zastosowanie, konstrukcja, możliwości
Nie bez powodu znajdują zastosowanie w tak wielu gałęziach przemysłu. Trawersy przychodzą z pomocą zawsze wtedy, kiedy długi, ciężki i nieporęczny ładunek musi mieć kilka punktów podwieszania. W jakich sytuacjach szczególnie się przydają? Jak są zbudowane? Sprawdź, co warto wiedzieć o trawersach w transporcie bliskim.
Czytaj więcej
14/10/2021
Automatyzacja procesów produkcyjnych – rozwiązania dla transportu bliskiego
Automatyzacja procesów produkcyjnych polega przede wszystkim na zwiększaniu wydajności, bezpieczeństwa oraz precyzji. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez wyboru najlepszych, wyspecjalizowanych urządzeń. Na które rozwiązania dla transportu bliskiego warto się zdecydować? W jaki sposób usprawniają pracę? Sprawdź.
Czytaj więcej
28/09/2021
Żurawie przemysłowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?
Żurawie przemysłowe przydają się wszędzie tam, gdzie użycie innych środków transportu bliskiego mogłoby sprawiać trudności lub okazać się o wiele mniej efektywne. Aby spełniały swoje zadanie, muszą być jednak starannie dobrane. O czym warto pamiętać? Na jakie żurawie z naszej kolekcji możesz się zdecydować? Sprawdź.
Czytaj więcej
14/09/2021
Architektura ze stali szlachetnej. Poznaj rozwiązania Carl Stahl
Swoją karierę rozpoczęła całkiem niedawno, ale już teraz bije prawdziwe rekordy popularności wśród architektów. Stal nierdzewna to piękno, ponadczasowy styl i niezawodna wytrzymałość. Właśnie dzięki temu ma tak wiele różnych zastosowań i pomaga sprostać wszystkim wyzwaniom nowoczesnego budownictwa. Dzięki systemowi lin I-SYS, siatkom ze stali nierdzewnej X-TEND i systemom do podwieszania Posilock możemy maksymalnie wykorzystać jej potencjał.
Czytaj więcej
31/08/2021
Jak pracujemy nad zleceniem? Rozmowa z Pawłem Sitko, Konstruktorem Carl Stahl
Paweł Sitko to nasz konstruktor, który szuka najbardziej skutecznych rozwiązań dla klientów z różnych branż. Spytaliśmy go o to, jak wygląda ta współpraca oraz z jakimi wyzwaniami wiążą się zapytania naszych klientów oraz partnerów. Zobacz, jak realizujemy zamówienia w Carl Stahl.
Czytaj więcej

Newsletter

Każdego miesiąca dostaniesz maila z ciekawymi artykułami,
poradami i wskazówkami do praktyki, a także z nowościami.