Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Resurs UTB

suwnice-pomostowe-jednodzwigarowe.jpg

Od roku 2018 na każdym użytkowniku UTB spoczywa obowiązek określenia corocznego stopnia wykorzystania wszystkich mechanizmów UTB.

 

W największym uproszczeniu definicję resursu możemy przedstawić następująco:
Resurs – jest to przyjęty projektowo bezpieczny okres eksploatacji UTB określony liczbą cykli pracy (dla konstrukcji stalowej) oraz liczbą godzin pracy dla mechanizmów w założonym okresie eksploatacji przy czym ta praca jest wykonywana pod obciążeniem nominalnym.

balastowy-zuraw-przejezdny-wk-1-z-przegubowym-wysiegnikiem-zasiegiem-obrotu-310-model-a.jpg

Nie ma zatem znaczenia czy dane urządzenia ma 40 lat czy tylko rok, użytkownik musi określić resurs początkowy i regularnie dokumentować historię eksploatacji UTB określając rzeczywiste warunki użytkowania.Takie dokumentowanie pozwala na określenie faktycznie odbytych pełnych cykli pracy pod obciążeniem nominalnym i odniesienie ich do przewidzianej konstrukcyjnie żywotności danego mechanizmu czy konstrukcji. Wynik podany % daje obraz faktycznego zużycia poszczególnych mechanizmów i pozwala przewidywać konieczność remontów czy wymian UTB minimalizując jednocześnie ryzyko nieplanowanych przestojów czy awarii.

Carl Stahl Tech Service na zlecenie swoich klientów opracowuje resursy początkowe UTB i prowadzi późniejszą coroczna ewidencję stopnia wykorzystania. Najczęściej staramy się te usługi łączyć z kompleksową obsługą konserwacyjną całego parku naszego klienta ale nie jest to warunek konieczny.Kontakt w sprawie tego typu usług:

serwis@carlstahl.pl

telefon: +48 697 790 118

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej