Resurs UTB

suwnice-pomostowe-jednodzwigarowe.jpg

Od roku 2018 na każdym użytkowniku UTB spoczywa obowiązek określenia corocznego stopnia wykorzystania wszystkich mechanizmów UTB.

 

W największym uproszczeniu definicję resursu możemy przedstawić następująco:




Resurs – jest to przyjęty projektowo bezpieczny okres eksploatacji UTB określony liczbą cykli pracy (dla konstrukcji stalowej) oraz liczbą godzin pracy dla mechanizmów w założonym okresie eksploatacji przy czym ta praca jest wykonywana pod obciążeniem nominalnym.

balastowy-zuraw-przejezdny-wk-1-z-przegubowym-wysiegnikiem-zasiegiem-obrotu-310-model-a.jpg

Nie ma zatem znaczenia czy dane urządzenia ma 40 lat czy tylko rok, użytkownik musi określić resurs początkowy i regularnie dokumentować historię eksploatacji UTB określając rzeczywiste warunki użytkowania.



Takie dokumentowanie pozwala na określenie faktycznie odbytych pełnych cykli pracy pod obciążeniem nominalnym i odniesienie ich do przewidzianej konstrukcyjnie żywotności danego mechanizmu czy konstrukcji. Wynik podany % daje obraz faktycznego zużycia poszczególnych mechanizmów i pozwala przewidywać konieczność remontów czy wymian UTB minimalizując jednocześnie ryzyko nieplanowanych przestojów czy awarii.

Carl Stahl Tech Service na zlecenie swoich klientów opracowuje resursy początkowe UTB i prowadzi późniejszą coroczna ewidencję stopnia wykorzystania. Najczęściej staramy się te usługi łączyć z kompleksową obsługą konserwacyjną całego parku naszego klienta ale nie jest to warunek konieczny.



Kontakt w sprawie tego typu usług:

serwis@carlstahl.pl

telefon: +48 697 790 118

Blog
12/08/2024
Zastosowanie i rodzaje suwnic.
Posiadamy wiele rodzajów suwnic, które umożliwiają m.in. płynny przepływ materiałów, pracę na znaczących odległościach, transport elementów między kolejnymi punktami modułowej linii produkcyjnej, a także rozładowanie pojazdów lub sprawną pracę z obciążeniami i narzędziami do 100 kg. Najczęściej spotykane we współczesnym przemyśle są nie tylko ergonomiczne suwnice pomostowe i podwieszane, ale też suwnice bramowe, stosowane m.in. do intensywnej pracy transportowej
Czytaj więcej
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej