Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Resurs UTB

suwnice-pomostowe-jednodzwigarowe.jpg

Od roku 2018 na każdym użytkowniku UTB spoczywa obowiązek określenia corocznego stopnia wykorzystania wszystkich mechanizmów UTB.

 

W największym uproszczeniu definicję resursu możemy przedstawić następująco:
Resurs – jest to przyjęty projektowo bezpieczny okres eksploatacji UTB określony liczbą cykli pracy (dla konstrukcji stalowej) oraz liczbą godzin pracy dla mechanizmów w założonym okresie eksploatacji przy czym ta praca jest wykonywana pod obciążeniem nominalnym.

balastowy-zuraw-przejezdny-wk-1-z-przegubowym-wysiegnikiem-zasiegiem-obrotu-310-model-a.jpg

Nie ma zatem znaczenia czy dane urządzenia ma 40 lat czy tylko rok, użytkownik musi określić resurs początkowy i regularnie dokumentować historię eksploatacji UTB określając rzeczywiste warunki użytkowania.Takie dokumentowanie pozwala na określenie faktycznie odbytych pełnych cykli pracy pod obciążeniem nominalnym i odniesienie ich do przewidzianej konstrukcyjnie żywotności danego mechanizmu czy konstrukcji. Wynik podany % daje obraz faktycznego zużycia poszczególnych mechanizmów i pozwala przewidywać konieczność remontów czy wymian UTB minimalizując jednocześnie ryzyko nieplanowanych przestojów czy awarii.

Carl Stahl Tech Service na zlecenie swoich klientów opracowuje resursy początkowe UTB i prowadzi późniejszą coroczna ewidencję stopnia wykorzystania. Najczęściej staramy się te usługi łączyć z kompleksową obsługą konserwacyjną całego parku naszego klienta ale nie jest to warunek konieczny.Kontakt w sprawie tego typu usług:

serwis@carlstahl.pl

telefon: +48 697 790 118

Blog
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej