Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Liny stalowe

Uniwersalnym elementem wyposażenia, który znajduje zastosowanie m.in. podczas mocowania, prowadzenia i unoszenia ładunku, są lekkie i wytrzymałe liny stalowe. Dobór najlepszych rozwiązań do konkretnych aplikacji gwarantuje poprawę wydajności oraz bezpieczeństwa pracy, a także maksymalny wzrost żywotności używanych produktów. Specjalnie z myślą o naszych klientach poszerzyliśmy naszą ofertę o szeroki wybór lin stalowych ocynkowanych lub ze stali nierdzewnej o różnych średnicach. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują standardowe liny stalowe, mikrolinki oraz liny stalowe specjalne dla dedykowanych urządzeń transportu bliskiego.  

Carl Stahl dostarcza liny stalowe standardowe w konstrukcjach Seale, Filler, Warrington i Warrington – Seale (WS).

Konstrukcje Lin stalowych: 1x7 ; 1x19; 1x37; 6x19; 6x37 oraz inne konstrukcje specjalne.
W programie dostaw są też liny specjalne: Liny stalowe CASAR, Liny stalowe DIEPA, Liny stalowe CONDOR. Liny stalowe nieodkrętne, 
Dostarczamy liny stalowe ocynkowane, liny stalowe gołe, liny stalowe smarowane.

Liny stalowe. Wytrzymałość, ergonomia, bezpieczeństwo

Niezbędną pomocą podczas prac transportowych i przeładunkowych są żywotne i wytrzymałe liny stalowe, które mogą być wykorzystywane we wszystkich gałęziach przemysłu do zabezpieczania, pozycjonowania oraz podparcia ciężkich materiałów w maksymalnie bezpieczny i kontrolowany sposób. Budowa lin stalowych może być optymalnie dopasowana do warunków lokalnych. Posiadamy szeroką gamę produktów zaprojektowanych, aby wytrzymać wysokie temperatury oraz nagłe wstrząsy lub wibracje podczas przenoszenia ładunków o dowolnej masie lub gabarytach.

Długość, średnica oraz pozostałe parametry lin stalowych z rdzeniem m.in. stalowym lub z włókna zależy wyłącznie od oczekiwań klientów. Bogata oferta możliwych zakończeń lin stalowych Carl Stahl obejmuje m.in. pętlę zaprasowaną, obwiązany koniec, kabłąkowe zakończenie zalewane syntetyczną żywicą oraz zakończenie szpiczaste (cięcie termiczne). Do dyspozycji najbardziej wymagających klientów oddajemy również serię wytrzymałych lin stalowych specjalnych, stworzonych dla żurawi portowych, dźwigów kontenerowych, rozładunkowych, mobilnych lub odlewniczych, a także suwnic, inżynierii lądowej, żurawi wieżowych oraz dźwigów Offshore.

Dobór liny stalowej. Podstawowe kryteria

Do najważniejszych kryteriów doboru liny stalowej, które jednoznacznie pomagają upewnić się, że rozwiązanie sprosta wszystkim wymaganiom przyszłych użytkowników, należą m.in. użyte materiały, sposób budowy, który powinien być zgodny z warunkami pracy, a także klasa wytrzymałości, średnica w zadanym obszarze tolerancji, minimalna siła zrywająca oraz trwałość i elastyczność produktu. Bardzo ważne są również metody obróbki powierzchni, które mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb i wymagań naszych klientów.

Cienkie liny stalowe wykorzystywane są powszechnie m.in. w urządzeniach medycznych. W nieco innych sektorach przemysłu, m.in. w inżynierii mechanicznej, znajdują natomiast zastosowanie liny stalowe o nieco większej średnicy. Warunkiem długiej oraz pozbawionej ryzyka eksploatacji lin stalowych, które mają posłużyć do podnoszenia materiałów i elementów konstrukcyjnych na spore wysokości, jest również odporność na zgniatanie i skręcanie. Równie skomplikowany bywa dobór lin stalowych do urządzeń transportu bliskiego o sporych udźwigach, który nie może obejść się bez fachowej pomocy naszych ekspertów. Warto pamiętać, że wszystkie dedykowane rozwiązania powinny charakteryzować się nie tylko ogromną wytrzymałością oraz niewrażliwością na powierzchniowe naciski, ale również trwałością i jakością, która nie budzi wątpliwości.

Szczegółowe informacje na temat zastosowania oraz prawidłowego doboru lin stalowych znajdziesz w artykule: Liny stalowe – najważniejsze kryteria doboru.

Blog
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej