Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Trawersy belkowe

Trawersy to atestowane urządzenia chwytowe, które gwarantują stabilne i efektywne podnoszenie różnego typu ładunków. Właściwie zabezpieczyć nawet najbardziej nieporęczne lub krańcowo długie materiały, które wymagają równomiernego rozłożenia ciężaru w kilku punktach podnoszenia, pomagają trawersy belkowe. Konstrukcja dopasowana do charakteru aplikacji, wysoka wytrzymałość oraz wysokiej jakości osprzęt sprawiły, że są one wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu. Posiadamy uniwersalne trawersy ładunkowe OMEGA z dwoma dwurożnymi wypalanymi przestawnymi hakami lub z dwoma wypalanymi regulowanymi hakami, a także trawersy do długich ładunków, trawersy z wypalanym uchem stanowiącym punkt zawieszenia oraz jako jednopunktowy zaczep.

Możliwości oraz konstrukcja – trawersy belkowe

Bezpieczeństwo, wygoda, perfekcyjna stabilność. Wykonane ze starannie dobranych materiałów urządzenia chwytowe pozostają odporne na korozję, działanie wilgoci oraz kwasów spożywczych, a także wysokich i niskich temperatur. Wiele opcji udźwigu, możliwość konfiguracji oraz ergonomiczna konstrukcja trawersów belkowych sprawiają, że idealnie nadają się one do podnoszenia podłużnych ładunków o niestandardowych kształtach i różnej ilości oraz rozstawie punktów podwieszenia. To najbardziej popularne oraz wszechstronne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie również wtedy, kiedy pojedynczy, bardzo ciężki przedmiot należy połączyć z dwoma dźwignicami albo gdy problemem okazuje się niewielka przestrzeń pod UTB. Swoją nazwę zawdzięczają oczywiście funkcjonalnej, charakterystycznej konstrukcji. Trawersy belkowe składają się z belki stalowej mocowanej do dźwignicy w jednym, centralnym punkcie oraz wyposażonej w równomiernie rozmieszczone punkty, które przy użyciu specjalnego osprzętu skutecznie równoważą i podtrzymują ładunek.

Szczegółowe informacje o zastosowaniu, rodzajach oraz budowie trawersy znajdziesz w artykule: Trawersy w transporcie bliskim – zastosowanie, konstrukcja, możliwości.

Do czego służą trawersy belkowe? Jak dobrać najlepsze rozwiązanie

Trawersy belkowe, zarówno te uniwersalne, jak również specjalistyczne, które mogą być projektowane i budowane do określonych zastosowań związanych z podnoszeniem, dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, udźwigów oraz konfiguracji. Podczas wyboru koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wymagania aplikacji, miejsce podnoszenia oraz wagę, rodzaj i długość ładunku. Do czego służą trawersy belkowe? Przeznaczone do transportu naprawdę długich i mało poręcznych ładunków są produkty o wyjątkowo lekkiej konstrukcji, które charakteryzują się stałym podziałem obciążenia na wszystkie haki. Trawersy ładunkowe, które wyróżniają się ergonomicznym systemem modułowym, niską wagą własną oraz możliwością szybkiej wymiany wszystkich części, nadają się natomiast do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego, a także m.in. w przemyśle spożywczym lub chemicznym.

Posiadamy specjalistyczne urządzenia o mniejszym lub większych udźwigach oraz stałym rozstawie dostępnym na zamówienie, które gwarantują proste i bezpieczne zawieszenie ładunku, zapobiegają jego przypadkowemu uwolnieniu oraz zachowują bardzo dużą stabilność podczas podnoszenia i przenoszenia materiałów. Zawsze wtedy, kiedy problemem okazują się niestandardowe zastosowania trawersy, pomocy przy doborze odpowiednich rozwiązań oraz wprowadzaniu modyfikacji udzielą nasi specjaliści. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi Carl Stahl.

Blog
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej