Wciągniki pneumatyczne

Przeznaczone do efektywnego podnoszenia, przeciągania i opuszczania ciężkich ładunków wciągniki zastosowanie dziś mają praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są one powszechnie m.in. w stoczniach, elektrowniach i na statkach, a także w przemyśle samochodowym, hutniczym, spożywczym itp. Posiadamy szeroką gamę urządzeń o ergonomicznej budowie, począwszy od wciągników pneumatycznych typu PROFI, poprzez mini wciągniki pneumatyczne, skończywszy na wariantach z pneumatycznym wózkiem jezdnym.

Charakterystyka wciągników pneumatycznych

We wszystkich obszarach przemysłu konieczne są wytrzymałe i mobilne rozwiązania zaprojektowane specjalnie z myślą o jeszcze bardziej wydajnej, nieprzerwanej pracy. Niekwestionowaną zaletą wciągników pneumatycznych w porównaniu z innymi rodzajami cięgników jest odporność na warunki atmosferyczne, a także dokładna, szeroko zakrojona kontrola prędkości przy niskich kosztach eksploatacji oraz możliwość stałej pracy bez ryzyka nadmiernego nagrzewania się. Wszystkie nasze wciągniki charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz przyjazną obsługą, instalacją i konserwacją. Oferujemy wykonania specjalne o podwyższonym zabezpieczeniu przeciwwybuchowym przy szczególnie wysokich wymaganiach ochrony, a także lekkie, uniwersalne mini wciągniki pneumatyczne, które są przystosowane do pracy bezolejowej i nadają się do przeciągania poziomego. Ważne miejsce w asortymencie Carl Stahl zajmują również modele z pneumatycznym wózkiem jezdnym, które są chronione przez upływem powietrza i spadkiem ciśnienia, a do tego mogą być bez problemu używane do jazdy po torach zakrzywionych.

Czym różnią się wciągniki pneumatyczne od elektrycznych?

Duże wysokości podnoszenia, nieograniczona ilość załączeń oraz specjalna, zwarta konstrukcja przy minimalnej wadze własnej. Najprościej mówiąc, pneumatyczne wciągniki charakteryzują się wyjątkowo przystępną konstrukcją, która w znacznym stopniu ułatwia dostęp do wszystkich części oraz późniejszą eksploatację. W przeciwieństwie do wciągników elektrycznych, które nie nadają się do pracy ciągłej, urządzenia te nie wymagają też żadnych przestojów i mogą pracować nieprzerwanie, w zależności od bieżących potrzeb operatora.

Czym jeszcze się różnią? Wciągniki pneumatyczne gwarantują one bezproblemowe i precyzyjne unoszenie ciężkich ładunków we wszystkich warunkach – również w środowiskach zagrożonych wybuchem, takich jak kopalnie i platformy wiertnicze. Powietrze pod ciśnieniem, wykorzystywane w tym przypadku jako medium napędowe, umożliwia zastosowanie wciągników pneumatycznych również w strefach o podwyższonej zawartości pary, wilgoci i pyłu oraz w temperaturach od -20 stopni C do +70 stopni C, a w niedrogiej, uniwersalnej wersji mini wciągników – do +50 stopni C. Potencjalne zanieczyszczenia nie zmniejszają ani ich wytrzymałości operacyjnej, ani ogólnej funkcjonalności. Pozostaje to nie bez znaczenia zawsze wtedy, kiedy różne rodzaje dźwignic muszą być regularnie czyszczone albo dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej