Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Wciągarki

Wciągarki linowe służą do ciągnięcia, podnoszenia i napinania ciężkich ładunków. Urządzenia te, zwane również przeciągarkami, zastosowanie znajdują zarówno w pracach przemysłowych, jak i przeładunkowych. Oferujemy szeroki wybór wciągarek ręcznych oraz mechanicznych, w tym wysokiej jakości wciągarki elektryczne oraz wciągarki z napędem spalinowym.

Przykłady zastosowania wciągarek linowych

Zastosowanie wciągarek do bezpiecznego i efektywnego manipulowania ładunkami odbywa się pośrednictwem wysokiej jakości liny lub łańcucha oraz odpowiedniego elementu chwytnego. Dostępne są one w wersji przejezdnej lub stacjonarnej. Pracę w jednym miejscu umożliwia wówczas ich specjalna, ergonomiczna konstrukcja, dopasowana do jazdy po nieruchomym torze jezdnym. Wciągarki zastosowanie znajdują w wielu gałęziach przemysłu, w tym w transporcie materiałów sypkich, budownictwie, przemyśle morskim, gazowym i naftowym. Urządzenia te dostępne są w kilku podstawowych wariantach. Zależnie od źródła zasilania, wyróżniamy wciągarki ręczne, służące m.in. do manipulowania ładunkami w trudno dostępnych i wilgotnych miejscach, a także różne rodzaje wciągarek linowych mechanicznych, np. modele z silnikiem elektrycznym, napędem hydraulicznym lub silnikiem spalinowym.

Jak używać wciągarki?

Podczas korzystania z wszelkiego rodzaju urządzeń dźwignicowych najważniejsze jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Na samym początku warto zapoznać się ze wskazówkami producenta, który pomoże dobrać rozwiązanie do konkretnych zastosowań oraz podpowie, jak używać wciągarki bez szkody dla operatora lub przenoszonego ładunku. Ponieważ oferujemy szeroką gamę przeciągarek do pracy ręcznej lub mechanicznej o różnych mocach, konstrukcjach i układach montażowych, warto szczegółowo określić swoje wymagania, m.in. w zakresie prędkości i sterowania. Dotyczy to również wyposażenia, które przeznaczone jest do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, narażonych na działanie ekstremalnych temperatur, niebezpiecznych substancji lub wilgoci, pyłu i pary.

Bezpośrednio przed użyciem należy sprawdzić stan poszczególnych komponentów. Prędkość pracy oraz punkty mocowania powinny być optymalnie dopasowane do charakteru aplikacji. Równie ważne jest, aby lina nie była skręcona, a ładunek mógł się swobodnie poruszać. Szczegółowych informacji o tym, jak używać wciągarek i wciągników Carl Stahl w pozbawiony ryzyka i maksymalnie efektywny sposób udzielają nasi specjaliści. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas urządzenia jak najlepiej spełniały oczekiwania klientów, a montaż, przechowywanie, obsługa i konserwacja nie sprawiały żadnych trudności.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej