Wciągarki
Wciągarki linowe służą do ciągnięcia, podnoszenia i napinania ciężkich ładunków. Urządzenia te, zwane również przeciągarkami, zastosowanie znajdują zarówno w pracach przemysłowych, jak i przeładunkowych. Oferujemy szeroki wybór wciągarek ręcznych oraz mechanicznych, w tym wysokiej jakości wciągarki elektryczne oraz wciągarki z napędem spalinowym.
HIT -TRAC 32 E z silnikiem elektrycznym
Wciągarka linowa typ 43/86 zasilanie trójfazowe / jednofazowe prądu zmiennego
HIT-TRAC 64 E z silnikiem elektrycznym
Wciągarka linowa model RPE
Elektryczna wciągarka z przekładnią planetarną Typ 45/10E do podnoszenia1) i ciągnięcia
Skrzynka transportowa z blachy stalowej do ręcznej wciągarki linowej HIT
HIT-TRAC wciągarka linowa typ 8E/16E z silnikiem elektrycznym
HIT-TRAC wciągarka linowa z silnikiem spalinowym Stihl typ 8B/16B
Wyposażenie wciągarki linowej typ 43/86
HIT-TRAC 16 Elektryczna wciągarka z napędem bębna nawojowego liny i ramą rurową
Lina specjalna do wciągarki linowej HIT-TRAC
Ręczna wciągarka linowa typ HIT 16
Ręczna wciągarka linowa typ HIT 32
Ręczna wciągarka linowa typ HIT 10
Wciągnik linowy bezbębnowy Typ minifor
Ręczna wciągarka linowa typ HIT 6
Wciągarka linowa typ Red Pull
Wciągarka HIT 32 z wyposażeniem
Wciągarka HIT 16 z wyposażeniem
Wciągarka HIT 10 z wyposażeniem
Przykłady zastosowania wciągarek linowych
Zastosowanie wciągarek do bezpiecznego i efektywnego manipulowania ładunkami odbywa się pośrednictwem wysokiej jakości liny lub łańcucha oraz odpowiedniego elementu chwytnego. Dostępne są one w wersji przejezdnej lub stacjonarnej. Pracę w jednym miejscu umożliwia wówczas ich specjalna, ergonomiczna konstrukcja, dopasowana do jazdy po nieruchomym torze jezdnym. Wciągarki zastosowanie znajdują w wielu gałęziach przemysłu, w tym w transporcie materiałów sypkich, budownictwie, przemyśle morskim, gazowym i naftowym. Urządzenia te dostępne są w kilku podstawowych wariantach. Zależnie od źródła zasilania, wyróżniamy wciągarki ręczne, służące m.in. do manipulowania ładunkami w trudno dostępnych i wilgotnych miejscach, a także różne rodzaje wciągarek linowych mechanicznych, np. modele z silnikiem elektrycznym, napędem hydraulicznym lub silnikiem spalinowym.
Jak używać wciągarki?
Podczas korzystania z wszelkiego rodzaju urządzeń dźwignicowych najważniejsze jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Na samym początku warto zapoznać się ze wskazówkami producenta, który pomoże dobrać rozwiązanie do konkretnych zastosowań oraz podpowie, jak używać wciągarki bez szkody dla operatora lub przenoszonego ładunku. Ponieważ oferujemy szeroką gamę przeciągarek do pracy ręcznej lub mechanicznej o różnych mocach, konstrukcjach i układach montażowych, warto szczegółowo określić swoje wymagania, m.in. w zakresie prędkości i sterowania. Dotyczy to również wyposażenia, które przeznaczone jest do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, narażonych na działanie ekstremalnych temperatur, niebezpiecznych substancji lub wilgoci, pyłu i pary.
Bezpośrednio przed użyciem należy sprawdzić stan poszczególnych komponentów. Prędkość pracy oraz punkty mocowania powinny być optymalnie dopasowane do charakteru aplikacji. Równie ważne jest, aby lina nie była skręcona, a ładunek mógł się swobodnie poruszać. Szczegółowych informacji o tym, jak używać wciągarek i wciągników Carl Stahl w pozbawiony ryzyka i maksymalnie efektywny sposób udzielają nasi specjaliści. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas urządzenia jak najlepiej spełniały oczekiwania klientów, a montaż, przechowywanie, obsługa i konserwacja nie sprawiały żadnych trudności.