Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Wciągarki

Wciągarki linowe służą do ciągnięcia, podnoszenia i napinania ciężkich ładunków. Urządzenia te, zwane również przeciągarkami, zastosowanie znajdują zarówno w pracach przemysłowych, jak i przeładunkowych. Oferujemy szeroki wybór wciągarek ręcznych oraz mechanicznych, w tym wysokiej jakości wciągarki elektryczne oraz wciągarki z napędem spalinowym.

Przykłady zastosowania wciągarek linowych

Zastosowanie wciągarek do bezpiecznego i efektywnego manipulowania ładunkami odbywa się pośrednictwem wysokiej jakości liny lub łańcucha oraz odpowiedniego elementu chwytnego. Dostępne są one w wersji przejezdnej lub stacjonarnej. Pracę w jednym miejscu umożliwia wówczas ich specjalna, ergonomiczna konstrukcja, dopasowana do jazdy po nieruchomym torze jezdnym. Wciągarki zastosowanie znajdują w wielu gałęziach przemysłu, w tym w transporcie materiałów sypkich, budownictwie, przemyśle morskim, gazowym i naftowym. Urządzenia te dostępne są w kilku podstawowych wariantach. Zależnie od źródła zasilania, wyróżniamy wciągarki ręczne, służące m.in. do manipulowania ładunkami w trudno dostępnych i wilgotnych miejscach, a także różne rodzaje wciągarek linowych mechanicznych, np. modele z silnikiem elektrycznym, napędem hydraulicznym lub silnikiem spalinowym.

Jak używać wciągarki?

Podczas korzystania z wszelkiego rodzaju urządzeń dźwignicowych najważniejsze jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Na samym początku warto zapoznać się ze wskazówkami producenta, który pomoże dobrać rozwiązanie do konkretnych zastosowań oraz podpowie, jak używać wciągarki bez szkody dla operatora lub przenoszonego ładunku. Ponieważ oferujemy szeroką gamę przeciągarek do pracy ręcznej lub mechanicznej o różnych mocach, konstrukcjach i układach montażowych, warto szczegółowo określić swoje wymagania, m.in. w zakresie prędkości i sterowania. Dotyczy to również wyposażenia, które przeznaczone jest do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, narażonych na działanie ekstremalnych temperatur, niebezpiecznych substancji lub wilgoci, pyłu i pary.

Bezpośrednio przed użyciem należy sprawdzić stan poszczególnych komponentów. Prędkość pracy oraz punkty mocowania powinny być optymalnie dopasowane do charakteru aplikacji. Równie ważne jest, aby lina nie była skręcona, a ładunek mógł się swobodnie poruszać. Szczegółowych informacji o tym, jak używać wciągarek i wciągników Carl Stahl w pozbawiony ryzyka i maksymalnie efektywny sposób udzielają nasi specjaliści. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas urządzenia jak najlepiej spełniały oczekiwania klientów, a montaż, przechowywanie, obsługa i konserwacja nie sprawiały żadnych trudności.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej