Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Suwnice bramowe

Suwnice bramowe

Zastosowanie suwnic bramowych pozwala na bezpieczne i precyzyjne przenoszenie ładunków zarówno w poziomie, jak i w pionie. Posiadamy szeroką gamę urządzeń, które mogą być wykorzystywane w halach przemysłowych lub na zewnętrznych terenach budynków. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują lekkie suwnice bramowe aluminiowe. Oferujemy również niezawodne suwnice bramowe stalowe, w tym specjalne modele z kabiną operatora.

Suwnice bramowe – zalety i zastosowanie

W naszych suwnicach bramowych stosujemy najnowsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne, które w znacznym stopniu podnoszą bezpieczeństwo i wydajność pracy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wytwarzaniu rozwiązań dla wielu różnych branż przemysłu. Suwnice bramowe Carl Stahl wykorzystywane są powszechnie nie tylko w fabrykach, terminalach przeładunkowych lub placach magazynowych, ale też m.in. na zewnętrznych składowiskach lub pochylniach stoczniowych. Urządzenia te optymalnie wykorzystują przestrzeń wewnątrz zakładu, mogą unosić i przemieszczać dowolne materiały, gwarantują też jeszcze większą stabilizację.

Posiadamy urządzenia, które umożliwiają swobodny przejazd pod obciążeniem, np. aby podstawić maszynę, a także suwnice automatyczne, które umożliwiają wykonywanie zaprogramowanych czynności w procesach produkcyjnych i magazynowych. Istotne miejsce w ofercie Carl Stahl zajmują również suwnice bramowe do zastosowań specjalnych. Na prośbę użytkownika mogą być one wyposażone w urządzenia chwytne do transportu różnego rodzaju ładunków, począwszy od chwytaków elektromechanicznych dedykowane pakietom blach, poprzez spreadery do przemieszczania kontenerów, skończywszy na indywidualnie zaprojektowanych trawersach i chwytakach.

Lekkie suwnice bramowe – czym się charakteryzują?

Lekkie suwnice bramowe zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba transportu elementów maszyn lub wyposażenia o dużej masie, ale dojazd cięższego sprzętu okazuje się niemożliwy. Stosuje się je m.in. do różnego rodzaju prac montażowych, rozbiórkowych lub remontowych.

Największymi zaletami lekkich suwnic bramowych są cicha praca, uniwersalne możliwości zabudowy oraz mobilność. Posiadamy szeroką gamę elastycznych, przenośnych urządzeń z pojedynczym lub podwójnym dźwigarem, które mogą być złożone i rozłożone bez zbędnego wysiłku oraz w kilku prostych krokach. Co więcej, użytkowa długość tych suwnic może być regulowana między bocznymi podporami bezstopniowo za pomocą specjalnego mechanizmu poziomego. Dzięki specjalnemu ogumieniu nadają się one do pracy również przy lekko nierównych posadzkach przemysłowych.

Blog
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej