Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Punkty zaczepowe

Zaczepy, punkty zaczepowe, zawiesia łańcuchowe, zaczepy transportowe

Dla bezpiecznego, precyzyjnego i efektywnego transportu materiałów o określonej masie konieczne jest użycie punktów zaczepowych, zwanych powszechnie zaczepami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy niezawodne, atestowane rozwiązania w klasach jakości 12, 10 i 8. Posiadamy wiele rodzajów zaczepów do różnych zastosowań, które dla uzyskania optymalnego obciążenia przy podnoszeniu mogą być dodatkowo wyposażone w obrotowe lub uchylne ucha zaczepowe, ogniwa lub haki. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują nie tylko punkty zaczepowe do wkręcania, w tym modele, które mogą obracać się pod obciążeniem w każdym kierunku, ale również odporne na zużycie punkty zaczepowe do przyspawania.

Jak wybrać odpowiednie zaczepy transportowe i punkty zaczepowe? 

Specjalna grupa punktów zaczepowych i transportowych, które mogą być zainstalowane na dowolnej konstrukcji oraz posiadają konkretne, jasno sprecyzowane udźwigi, została stworzona, aby podnieść standardy bezpieczeństwa i wygodę użytkowania. Produkty te gwarantują solidne zaczepienie dowolnych elementów do urządzenia dźwignicowego, takiego jak suwnice lub żurawie, a także precyzyjne i bezawaryjne prace transportowe. Jakie jeszcze mają zalety? Zaczepy transportowe i zawiesia łańcuchowe Carl Stahl przydają się również podczas pracy z konstrukcjami obciążonymi termicznie i mają możliwość wielostronnego obciążenia. Dostępne są w dwóch wersjach: obrotowej lub przegubowej. Wszystkie części nośne zostały kompleksowo przebadane na obecność mikropęknięć.

Proces wyboru zaczepów uzależniony jest w dużej mierze od typu produktów oraz ich maksymalnej wagi transportowej dla różnych wariantów podnoszenia. Wszystkie opcje w naszej ofercie mają też dedykowane, optymalne sposoby montażu, opisane szczegółowo w instrukcji eksploatacji. Upewniliśmy się, że posiadają one wyraźne oznaczenie nośności nominalnej, a także czterokrotny współczynnik bezpieczeństwa przy podnoszeniu i zabezpieczaniu ładunków.

Ważne, aby pamiętać, że nawet przy wielu cięgnach udźwig pojedynczego punktu zaczepowego powinien odpowiadać masie całkowitej ładunku. Chcąc wybrać odpowiednie zaczepy transportowe i punkty zaczepowe, trzeba też zwrócić uwagę na temperaturę, w jakiej będą pracować.

Więcej o zaczepach dostępnych w naszej ofercie dowiesz się we wpisie: Punkty zaczepowe - element bezpieczeństwa w przemyśle.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej