Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Punkty zaczepowe

Zaczepy, punkty zaczepowe, zawiesia łańcuchowe, zaczepy transportowe

Dla bezpiecznego, precyzyjnego i efektywnego transportu materiałów o określonej masie konieczne jest użycie punktów zaczepowych, zwanych powszechnie zaczepami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy niezawodne, atestowane rozwiązania w klasach jakości 12, 10 i 8. Posiadamy wiele rodzajów zaczepów do różnych zastosowań, które dla uzyskania optymalnego obciążenia przy podnoszeniu mogą być dodatkowo wyposażone w obrotowe lub uchylne ucha zaczepowe, ogniwa lub haki. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują nie tylko punkty zaczepowe do wkręcania, w tym modele, które mogą obracać się pod obciążeniem w każdym kierunku, ale również odporne na zużycie punkty zaczepowe do przyspawania.

Jak wybrać odpowiednie zaczepy transportowe i punkty zaczepowe? 

Specjalna grupa punktów zaczepowych i transportowych, które mogą być zainstalowane na dowolnej konstrukcji oraz posiadają konkretne, jasno sprecyzowane udźwigi, została stworzona, aby podnieść standardy bezpieczeństwa i wygodę użytkowania. Produkty te gwarantują solidne zaczepienie dowolnych elementów do urządzenia dźwignicowego, takiego jak suwnice lub żurawie, a także precyzyjne i bezawaryjne prace transportowe. Jakie jeszcze mają zalety? Zaczepy transportowe i zawiesia łańcuchowe Carl Stahl przydają się również podczas pracy z konstrukcjami obciążonymi termicznie i mają możliwość wielostronnego obciążenia. Dostępne są w dwóch wersjach: obrotowej lub przegubowej. Wszystkie części nośne zostały kompleksowo przebadane na obecność mikropęknięć.

Proces wyboru zaczepów uzależniony jest w dużej mierze od typu produktów oraz ich maksymalnej wagi transportowej dla różnych wariantów podnoszenia. Wszystkie opcje w naszej ofercie mają też dedykowane, optymalne sposoby montażu, opisane szczegółowo w instrukcji eksploatacji. Upewniliśmy się, że posiadają one wyraźne oznaczenie nośności nominalnej, a także czterokrotny współczynnik bezpieczeństwa przy podnoszeniu i zabezpieczaniu ładunków.

Ważne, aby pamiętać, że nawet przy wielu cięgnach udźwig pojedynczego punktu zaczepowego powinien odpowiadać masie całkowitej ładunku. Chcąc wybrać odpowiednie zaczepy transportowe i punkty zaczepowe, trzeba też zwrócić uwagę na temperaturę, w jakiej będą pracować.

Więcej o zaczepach dostępnych w naszej ofercie dowiesz się we wpisie: Punkty zaczepowe - element bezpieczeństwa w przemyśle.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej