Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne to uniwersalne urządzenia, które odgrywają kluczową rolę w zamianie energii mechanicznej na niezwykle produktywną energię hydrauliczną. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom współczesnych zakładów produkcyjnych, przygotowaliśmy szeroką kolekcję rozwiązań z kategorii hydrauliki siłowej. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują wydajne pompy akumulatorowe, spalinowe oraz pneumatyczne typu AHP lub HAP. Posiadamy również hydrauliczne pompy obsługiwane ręcznie typu HP, JP 26 lub HPX do bardzo wysokich ciśnień, a także pompy do kluczy dynamometrycznych oraz różne warianty pomp z zasilaniem elektrycznym.

Zastosowanie pomp hydraulicznych

Rozwój i sprawne funkcjonowanie przemysłu nie byłyby możliwe bez uniwersalnych, wszechstronnych pomp, które są dziś wykorzystywane w każdej gałęzi produkcji. Pompy hydrauliczne zastosowanie znajdują m.in. w przemyśle farmaceutycznym, elektronicznym i samochodowym, chemicznym, mleczarskim, papierniczym, cukrowniczym, spożywczym, ceramicznym, a także w samolotach lub oczyszczalniach ścieków. Niektóre z nich, przystosowane do pracy z cylindrami hydraulicznymi i odpowiednimi narzędziami, idealnie nadają się do zastosowań konserwacyjnych i budowlanych. Posiadamy też urządzenia zaprojektowane specjalnie do bardzo wysokich ciśnień, używane choćby podczas testowania zaworów, kalibracji sprzętu i instrumentów wysokociśnieniowych, wtryskiwania oleju do zdejmowania tulei, a także laboratoryjnych badań na rozerwanie i szczelność.

Równomierne, kontrolowane podnoszenie oraz ustawianie dużych obciążeń o nierównomiernym rozkładzie masy, które obywa się za pomocą wielu punktów podnoszenia, gwarantują pompy z dzielonym przepływem. Niezawodne i całkowicie niezależne zasilanie hydrauliczne zapewnią natomiast specjalne pompy spalinowe dwustopniowe dużego przepływu, które są szczególnie przydatne we wszystkich miejscach pozbawionych zasilania elektrycznego lub powietrznego.

Pompy hydrauliczne – jakie mają zalety?

Zastosowanie pomp hydraulicznych we wszystkich branżach przemysłu to rezultat ich stałej wydajności, prostej obsługi oraz silnej, wytrzymałej budowy. Oferujemy urządzenia stworzone z najwyższej jakości surowców, które gwarantują bezawaryjną pracę w każdych warunkach. Zaprojektowane z myślą o wygodzie operatora pod względem przenoszenia i zasilania, nasze pompy mają ergonomiczną i lekką konstrukcję, dużą moc oraz wydłużoną żywotność. Do ich podstawowych zalet należą nie tylko niezawodność w działaniu i uniwersalność, ale też ogromna trwałość przy zachowaniu niskiej wagi i poręczności. Więcej informacji na temat podstawowych rodzajów, sposobu działania oraz zastosowań pomp hydraulicznych znajdziesz we wpisie: Pompy hydrauliczne – specjalistyczny sprzęt dla przemysłu.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej