Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne to uniwersalne urządzenia, które odgrywają kluczową rolę w zamianie energii mechanicznej na niezwykle produktywną energię hydrauliczną. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom współczesnych zakładów produkcyjnych, przygotowaliśmy szeroką kolekcję rozwiązań z kategorii hydrauliki siłowej. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują wydajne pompy akumulatorowe, spalinowe oraz pneumatyczne typu AHP lub HAP. Posiadamy również hydrauliczne pompy obsługiwane ręcznie typu HP, JP 26 lub HPX do bardzo wysokich ciśnień, a także pompy do kluczy dynamometrycznych oraz różne warianty pomp z zasilaniem elektrycznym.

Zastosowanie pomp hydraulicznych

Rozwój i sprawne funkcjonowanie przemysłu nie byłyby możliwe bez uniwersalnych, wszechstronnych pomp, które są dziś wykorzystywane w każdej gałęzi produkcji. Pompy hydrauliczne zastosowanie znajdują m.in. w przemyśle farmaceutycznym, elektronicznym i samochodowym, chemicznym, mleczarskim, papierniczym, cukrowniczym, spożywczym, ceramicznym, a także w samolotach lub oczyszczalniach ścieków. Niektóre z nich, przystosowane do pracy z cylindrami hydraulicznymi i odpowiednimi narzędziami, idealnie nadają się do zastosowań konserwacyjnych i budowlanych. Posiadamy też urządzenia zaprojektowane specjalnie do bardzo wysokich ciśnień, używane choćby podczas testowania zaworów, kalibracji sprzętu i instrumentów wysokociśnieniowych, wtryskiwania oleju do zdejmowania tulei, a także laboratoryjnych badań na rozerwanie i szczelność.

Równomierne, kontrolowane podnoszenie oraz ustawianie dużych obciążeń o nierównomiernym rozkładzie masy, które obywa się za pomocą wielu punktów podnoszenia, gwarantują pompy z dzielonym przepływem. Niezawodne i całkowicie niezależne zasilanie hydrauliczne zapewnią natomiast specjalne pompy spalinowe dwustopniowe dużego przepływu, które są szczególnie przydatne we wszystkich miejscach pozbawionych zasilania elektrycznego lub powietrznego.

Pompy hydrauliczne – jakie mają zalety?

Zastosowanie pomp hydraulicznych we wszystkich branżach przemysłu to rezultat ich stałej wydajności, prostej obsługi oraz silnej, wytrzymałej budowy. Oferujemy urządzenia stworzone z najwyższej jakości surowców, które gwarantują bezawaryjną pracę w każdych warunkach. Zaprojektowane z myślą o wygodzie operatora pod względem przenoszenia i zasilania, nasze pompy mają ergonomiczną i lekką konstrukcję, dużą moc oraz wydłużoną żywotność. Do ich podstawowych zalet należą nie tylko niezawodność w działaniu i uniwersalność, ale też ogromna trwałość przy zachowaniu niskiej wagi i poręczności. Więcej informacji na temat podstawowych rodzajów, sposobu działania oraz zastosowań pomp hydraulicznych znajdziesz we wpisie: Pompy hydrauliczne – specjalistyczny sprzęt dla przemysłu.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej