Pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne to uniwersalne urządzenia, które odgrywają kluczową rolę w zamianie energii mechanicznej na niezwykle produktywną energię hydrauliczną. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom współczesnych zakładów produkcyjnych, przygotowaliśmy szeroką kolekcję rozwiązań z kategorii hydrauliki siłowej. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują wydajne pompy akumulatorowe, spalinowe oraz pneumatyczne typu AHP lub HAP. Posiadamy również hydrauliczne pompy obsługiwane ręcznie typu HP, JP 26 lub HPX do bardzo wysokich ciśnień, a także pompy do kluczy dynamometrycznych oraz różne warianty pomp z zasilaniem elektrycznym.

Zastosowanie pomp hydraulicznych

Rozwój i sprawne funkcjonowanie przemysłu nie byłyby możliwe bez uniwersalnych, wszechstronnych pomp, które są dziś wykorzystywane w każdej gałęzi produkcji. Pompy hydrauliczne zastosowanie znajdują m.in. w przemyśle farmaceutycznym, elektronicznym i samochodowym, chemicznym, mleczarskim, papierniczym, cukrowniczym, spożywczym, ceramicznym, a także w samolotach lub oczyszczalniach ścieków. Niektóre z nich, przystosowane do pracy z cylindrami hydraulicznymi i odpowiednimi narzędziami, idealnie nadają się do zastosowań konserwacyjnych i budowlanych. Posiadamy też urządzenia zaprojektowane specjalnie do bardzo wysokich ciśnień, używane choćby podczas testowania zaworów, kalibracji sprzętu i instrumentów wysokociśnieniowych, wtryskiwania oleju do zdejmowania tulei, a także laboratoryjnych badań na rozerwanie i szczelność.

Równomierne, kontrolowane podnoszenie oraz ustawianie dużych obciążeń o nierównomiernym rozkładzie masy, które obywa się za pomocą wielu punktów podnoszenia, gwarantują pompy z dzielonym przepływem. Niezawodne i całkowicie niezależne zasilanie hydrauliczne zapewnią natomiast specjalne pompy spalinowe dwustopniowe dużego przepływu, które są szczególnie przydatne we wszystkich miejscach pozbawionych zasilania elektrycznego lub powietrznego.

Pompy hydrauliczne – jakie mają zalety?

Zastosowanie pomp hydraulicznych we wszystkich branżach przemysłu to rezultat ich stałej wydajności, prostej obsługi oraz silnej, wytrzymałej budowy. Oferujemy urządzenia stworzone z najwyższej jakości surowców, które gwarantują bezawaryjną pracę w każdych warunkach. Zaprojektowane z myślą o wygodzie operatora pod względem przenoszenia i zasilania, nasze pompy mają ergonomiczną i lekką konstrukcję, dużą moc oraz wydłużoną żywotność. Do ich podstawowych zalet należą nie tylko niezawodność w działaniu i uniwersalność, ale też ogromna trwałość przy zachowaniu niskiej wagi i poręczności. Więcej informacji na temat podstawowych rodzajów, sposobu działania oraz zastosowań pomp hydraulicznych znajdziesz we wpisie: Pompy hydrauliczne – specjalistyczny sprzęt dla przemysłu.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej