Trawersy obrotowe

Trawersy obrotowe

Utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas podnoszenia ciężkich i niewygodnych ładunków nie byłoby możliwe bez zastosowania trawersów, nazywanych też belkami trawersowymi. Oferujemy szeroką gamę rozwiązań, które gwarantują, że ładunek nie będzie ściskany i cały czas pozostanie w równowadze. Obok trawersów do wózków widłowych, palet (pojemników) siatkowych lub worków Big Bag, specjalne miejsce w naszej ofercie zajmują trawersy obrotowe z dwoma przestawnymi rolkami na zawiesia pasowe.

Co to są trawersy obrotowe?

Niezbędną pomocą podczas obracania oraz transportu materiałów są różne rodzaje trawers, które mogą różnić się między sobą trybem pracy, konstrukcją, kształtem, umiejscowieniem oraz typem punktów zaczepowych, a także użytymi materiałami i maksymalnym obciążeniem roboczym. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują indywidualnie zaprojektowane rozwiązania do zróżnicowanych zastosowań. Jednym z nich są specjalistyczne trawersy obrotowe, czyli ergonomiczne urządzenia, które umożliwiają optymalizację procesów montażowych lub transportowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wykonujemy różne rodzaje trawersów obrotowych o udźwigach od 1000 do nawet 20 000 kg. Bezproblemowe użytkowanie gwarantuje w tym przypadku panel sterowania, który dla bezpieczeństwa posiada również wyłącznik awaryjny. Szczegółowe informacje o tym, czym są oraz jaką mają konstrukcję trawersy Carl Stahl umieściliśmy we wpisie: Trawersy w transporcie bliskim – zastosowanie, konstrukcja, możliwości.

Zalety i zastosowanie trawersów obrotowych

Obracanie ciężkich, nieporęcznych i wielkogabarytowych ładunków to bardzo trudne zadanie. Niewłaściwe manewry wiążą się z ryzykiem uszkodzenia materiałów oraz zmniejszenia bezpieczeństwa pracy. Rozwiązaniem w takich sytuacjach są specjalne trawersy obrotowe, które pomagają obracać nawet bardzo duże obciążenia w sposób precyzyjny i delikatny. Co więcej, gdy tylko zachodzi taka potrzeba, operator może zatrzymać przedmiot w dowolnej pozycji oraz sterować urządzeniem z pewnej odległości za pomocą pilota.

Trawersy obrotowe zastosowanie znajdują m.in. podczas obracania korpusów maszyn, silników okrętowych, konstrukcji spawalnych lub form odlewniczych. Produkty te skutecznie zapobiegają wypadkom, awariom i przestojom, są wyjątkowo proste w obsłudze i mogą być optymalnie dopasowane do konkretnych zastosowań. Trawersy obrotowe dostarczane są naszym klientom z kompleksowymi informacjami montażowymi oraz instrukcją sterowania elektrycznego. Podstawową zaletą trawers tego typu jest nie tylko możliwość swobodnego przemieszczania, ale również efektywnej pracy pojedynczych urządzeń w tandemie.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej