Suwnice

Oferujemy szeroką gamę niezawodnych, certyfikowanych suwnic. Nasza oferta obejmuje suwnice pomostowe jedno- i dwudźwigarowe, suwnice podwieszane, specjalne, bramowe, a także rozbudowane systemy suwnicowe. Wyróżnia je staranne i solidne wykonanie, gwarantujące bezpieczeństwo pracy oraz wysoką wydajność. Wszystkie nasze produkty posiadają niezbędne certyfikaty, świadczące o ich jakości i sytuujące rozwiązania Carl Stahl do transportu bliskiego na najwyższej półce. Suwnice, znajdujące się w naszej ofercie, to urządzenia zaprojektowane przy wykorzystaniu nowatorskich rozwiązań, pochodzących z bogatego doświadczenia naszej firmy. 

Wychodzimy na przeciw zmieniającym się potrzebom naszych klientów. Nasza oferta obejmuje zarówno standardowe suwnice - ich szeroki wybór pozwala na dobranie najbardziej optymalnych rozwiązań. Realizujemy jednak również nietypowe zlecenia, dostosowane do aktualnych potrzeb naszych klientów. Nasi specjaliści oferują Państwu pełne wsparcie w doborze odpowiedniego urządzenia, spełniającego nie tylko indywidualne potrzeby i wymagania, ale także najwyższe standardy bezpieczeństwa. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami. W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu: 

tel.: +48 95 728 88 85
e-mail: biuro@carlstahl.pl

Suwnice – zastosowanie i rodzaje

Wysoka wydajność naszych rozwiązań, a także ich stabilność oraz precyzja nawet przy niekorzystnych warunkach pracy umożliwiają zastosowanie suwnic zawsze wtedy, kiedy użycie żurawi lub wózków podnośnikowych mogłoby okazać się niedogodne. Urządzenia te różnią się między sobą nie tylko ogólnym przeznaczeniem, ale również cechami konstrukcyjnymi, napędem, rodzajem sterowania czy mostu. Co ważne, mogą być wykorzystane nie tylko w halach zakładowych, ale też na zewnętrznych terenach budynków. Obecne są więc zarówno w terminalach przeładunkowych, portach, placach magazynowych lub halach montażowych, jak też wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki, np. w górnictwie. Suwnice mają zastosowanie również w przemyśle hutniczym, gdzie zwiększają bezpieczeństwo pracy oraz usprawniają procesy technologiczne.

Posiadamy wiele rodzajów suwnic, które umożliwiają m.in. płynny przepływ materiałów, pracę na znaczących odległościach, transport elementów między kolejnymi punktami modułowej linii produkcyjnej, a także rozładowanie pojazdów lub sprawną pracę z obciążeniami i narzędziami do 100 kg. Najczęściej spotykane we współczesnym przemyśle są nie tylko ergonomiczne suwnice pomostowe i podwieszane, ale też suwnice bramowe, stosowane m.in. do intensywnej pracy transportowej.

Suwnice specjalnego przeznaczenia – kiedy się przydają?

Suwnice specjalne przeznaczone są do pracy w wyjątkowych i trudnych warunkach. Typowym miejscem ich zastosowania są nie m.in. huty i kopalnie, gdzie konieczne jest bezpieczne i dyspozycyjne urządzenie, które umożliwi działanie bez awarii lub kosztownych przestojów.

Suwnice specjalnego przeznaczenia projektowane są z uwzględnieniem zagrożeń oraz problemów, jakie mogą pojawić się w trakcie użytkowania. Na tej podstawie możemy poszukać opcji, które najbardziej zadowolą naszych klientów i będą maksymalnie dostosowane do aplikacji. Nasi specjaliści oferują Państwu pełne wsparcie w doborze odpowiedniego urządzenia, spełniającego nie tylko indywidualne wymagania, ale także najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej