Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Żurawie balastowe / przystawne

Żurawie balastowe powstały specjalnie dla firm, które wymagają uniwersalnego i mobilnego urządzenia podnoszącego. Oferujemy funkcjonalne urządzenia do szerokiego zakresu zastosowań, w tym balastowe żurawie przejezdne z przegubowym albo ze standardowym wysięgnikiem oraz różnym zasięgiem obrotu, model A lub model B żurawi przejezdnych WK3, a także balastowe żurawie przejezdne WK-SL oraz różne rodzaje przestawnych żurawi ALU-Multilift.

Żurawie balastowe – do czego służą i jak je wybrać?

Żurawie dostosowane są do precyzyjnego przenoszenia nawet bardzo ciężkich ładunków i znajdują zastosowanie między innymi w halach produkcyjnych, elektrowniach lub odlewniach. W naszym asortymencie ważne miejsce zajmują mobilne, łatwe do manewrowania oraz montażu balastowe żurawie do użytku wewnętrznego. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie użycie innych środków transportu bliskiego mogłoby okazać się o wiele mniej efektywne.

Żeby żurawie spełniały swoje zadanie, muszą być wyjątkowo starannie dobrane. Na samym początku warto zastanowić się, do czego mają służyć i w jakim środowisku będą pracować. Najbardziej elastycznym rozwiązaniem przewidzianym do obsługi maszyn i miejsc montażowych jest szeroka gama balastowych żurawi przejezdnych z dwoma rodzajami wysięgnika do wyboru: standardowym lub przegubowym. Dzięki temu, że nie wymagają fundamentu lub mocowania i są natychmiast gotowe do użytku, mogą być w krótkim czasie transportowane w inne miejsce zgodnie z aktualnymi wymaganiami produkcyjnymi. Balastowe żurawie przejezdne z przegubowym wysięgnikiem umożliwiają swobodną obsługę trudno dostępnych, zabudowanych przestrzeni oraz miejsc za narożnikami lub podporami.

Żurawie balastowe – jakie mają zalety?

Staranne, solidne wykonanie to najlepsza gwarancja wysokiej wydajności i bezpieczeństwa pracy. Wszystkie urządzenia, które mają służyć do transportu elementów o sporych gabarytach i z dużą masą muszą być maksymalnie żywotne i funkcjonalne. Właśnie dlatego podczas produkcji korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, niezawodnych materiałów i komponentów. Balastowe żurawie pomagają rozwiązać wiele problemów transportowych i doskonale nadają się do bezpiecznej, sprawnej pracy. Charakteryzują się wysoką mobilnością, bardzo prostą obsługą i dużą statecznością.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór żurawi balastowych i przestawnych o różnym udźwigu i kącie obrotu. Na szczególną uwagę zasługuje seria kompaktowych, składanych żurawi przestawnych ALU-Multilift, które wymagają mało miejsca, mogą być obsługiwane przez jedną osobę i bez trudu zmieszczą się w skrzynce paletowej. Idealnie przystosowane do wielkich ładunków są natomiast mobilne balastowe żurawie przejezdne WK-SL, które gwarantują dobry udźwig przy maksymalnej długości wysięgnika.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej