Żurawie balastowe / przystawne

Żurawie balastowe powstały specjalnie dla firm, które wymagają uniwersalnego i mobilnego urządzenia podnoszącego. Oferujemy funkcjonalne urządzenia do szerokiego zakresu zastosowań, w tym balastowe żurawie przejezdne z przegubowym albo ze standardowym wysięgnikiem oraz różnym zasięgiem obrotu, model A lub model B żurawi przejezdnych WK3, a także balastowe żurawie przejezdne WK-SL oraz różne rodzaje przestawnych żurawi ALU-Multilift.

Żurawie balastowe – do czego służą i jak je wybrać?

Żurawie dostosowane są do precyzyjnego przenoszenia nawet bardzo ciężkich ładunków i znajdują zastosowanie między innymi w halach produkcyjnych, elektrowniach lub odlewniach. W naszym asortymencie ważne miejsce zajmują mobilne, łatwe do manewrowania oraz montażu balastowe żurawie do użytku wewnętrznego. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie użycie innych środków transportu bliskiego mogłoby okazać się o wiele mniej efektywne.

Żeby żurawie spełniały swoje zadanie, muszą być wyjątkowo starannie dobrane. Na samym początku warto zastanowić się, do czego mają służyć i w jakim środowisku będą pracować. Najbardziej elastycznym rozwiązaniem przewidzianym do obsługi maszyn i miejsc montażowych jest szeroka gama balastowych żurawi przejezdnych z dwoma rodzajami wysięgnika do wyboru: standardowym lub przegubowym. Dzięki temu, że nie wymagają fundamentu lub mocowania i są natychmiast gotowe do użytku, mogą być w krótkim czasie transportowane w inne miejsce zgodnie z aktualnymi wymaganiami produkcyjnymi. Balastowe żurawie przejezdne z przegubowym wysięgnikiem umożliwiają swobodną obsługę trudno dostępnych, zabudowanych przestrzeni oraz miejsc za narożnikami lub podporami.

Żurawie balastowe – jakie mają zalety?

Staranne, solidne wykonanie to najlepsza gwarancja wysokiej wydajności i bezpieczeństwa pracy. Wszystkie urządzenia, które mają służyć do transportu elementów o sporych gabarytach i z dużą masą muszą być maksymalnie żywotne i funkcjonalne. Właśnie dlatego podczas produkcji korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, niezawodnych materiałów i komponentów. Balastowe żurawie pomagają rozwiązać wiele problemów transportowych i doskonale nadają się do bezpiecznej, sprawnej pracy. Charakteryzują się wysoką mobilnością, bardzo prostą obsługą i dużą statecznością.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór żurawi balastowych i przestawnych o różnym udźwigu i kącie obrotu. Na szczególną uwagę zasługuje seria kompaktowych, składanych żurawi przestawnych ALU-Multilift, które wymagają mało miejsca, mogą być obsługiwane przez jedną osobę i bez trudu zmieszczą się w skrzynce paletowej. Idealnie przystosowane do wielkich ładunków są natomiast mobilne balastowe żurawie przejezdne WK-SL, które gwarantują dobry udźwig przy maksymalnej długości wysięgnika.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej