Żurawie balastowe / przystawne

Żurawie balastowe powstały specjalnie dla firm, które wymagają uniwersalnego i mobilnego urządzenia podnoszącego. Oferujemy funkcjonalne urządzenia do szerokiego zakresu zastosowań, w tym balastowe żurawie przejezdne z przegubowym albo ze standardowym wysięgnikiem oraz różnym zasięgiem obrotu, model A lub model B żurawi przejezdnych WK3, a także balastowe żurawie przejezdne WK-SL oraz różne rodzaje przestawnych żurawi ALU-Multilift.

Żurawie balastowe – do czego służą i jak je wybrać?

Żurawie dostosowane są do precyzyjnego przenoszenia nawet bardzo ciężkich ładunków i znajdują zastosowanie między innymi w halach produkcyjnych, elektrowniach lub odlewniach. W naszym asortymencie ważne miejsce zajmują mobilne, łatwe do manewrowania oraz montażu balastowe żurawie do użytku wewnętrznego. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie użycie innych środków transportu bliskiego mogłoby okazać się o wiele mniej efektywne.

Żeby żurawie spełniały swoje zadanie, muszą być wyjątkowo starannie dobrane. Na samym początku warto zastanowić się, do czego mają służyć i w jakim środowisku będą pracować. Najbardziej elastycznym rozwiązaniem przewidzianym do obsługi maszyn i miejsc montażowych jest szeroka gama balastowych żurawi przejezdnych z dwoma rodzajami wysięgnika do wyboru: standardowym lub przegubowym. Dzięki temu, że nie wymagają fundamentu lub mocowania i są natychmiast gotowe do użytku, mogą być w krótkim czasie transportowane w inne miejsce zgodnie z aktualnymi wymaganiami produkcyjnymi. Balastowe żurawie przejezdne z przegubowym wysięgnikiem umożliwiają swobodną obsługę trudno dostępnych, zabudowanych przestrzeni oraz miejsc za narożnikami lub podporami.

Żurawie balastowe – jakie mają zalety?

Staranne, solidne wykonanie to najlepsza gwarancja wysokiej wydajności i bezpieczeństwa pracy. Wszystkie urządzenia, które mają służyć do transportu elementów o sporych gabarytach i z dużą masą muszą być maksymalnie żywotne i funkcjonalne. Właśnie dlatego podczas produkcji korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, niezawodnych materiałów i komponentów. Balastowe żurawie pomagają rozwiązać wiele problemów transportowych i doskonale nadają się do bezpiecznej, sprawnej pracy. Charakteryzują się wysoką mobilnością, bardzo prostą obsługą i dużą statecznością.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór żurawi balastowych i przestawnych o różnym udźwigu i kącie obrotu. Na szczególną uwagę zasługuje seria kompaktowych, składanych żurawi przestawnych ALU-Multilift, które wymagają mało miejsca, mogą być obsługiwane przez jedną osobę i bez trudu zmieszczą się w skrzynce paletowej. Idealnie przystosowane do wielkich ładunków są natomiast mobilne balastowe żurawie przejezdne WK-SL, które gwarantują dobry udźwig przy maksymalnej długości wysięgnika.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej