Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Żurawie

Żurawie przemysłowe mają zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie innych urządzeń transportu bliskiego byłoby utrudnione lub o wiele mniej efektywne. Podstawowymi rodzajami żurawi są żurawie warsztatowe, kolumnowe obrotowe, balastowe i przestawne oraz przyścienne. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy także modele do montażu na wózku widłowym, nowoczesny system dźwignicowy Jib Flex oraz kompleksowe wyposażenie do żurawi.

Przykłady zastosowania żurawi w przemyśle

Żurawie umożliwiają bezpieczne podniesienie, przesunięcie i obrócenie ciężkich ładunków, a także odłożenie ich w odpowiedniej pozycji. Mogą być one wykorzystywane m.in. do montażu, załadunku i wyładunku materiałów, transportu w ramach procesów wytwórczych, a także prac konserwacyjnych. W naszym asortymencie znajdują się niezawodne i stabilne żurawie do szerokiej gamy zastosowań, idealne do pracy w zakładach przemysłowych, halach montażowych lub warsztatach, na placach składowych, w elektrowniach lub oczyszczalniach. Oprócz mobilnych żurawi do podnoszenia małych ładunków oraz sprawnej pracy z detalami i narzędziami, naszym klientom oferujemy również rozwiązania zaprojektowane z myślą o najcięższych zadaniach oraz transporcie ładunków we wszystkich warunkach.

Zastosowanie żurawi kolumnowych i przyściennych do prac zewnętrznych, między innymi w przemyśle budowlanym lub kamieniarstwie, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Powinny one posiadać m.in. wykonaną z ocynkowanej blachy ochronę wózka przed szkodliwymi warunkami pogodowymi, a także ochronę przed wiatrem i promieniami UV. W zależności od środowiska pracy niezbędne są czasami zabezpieczenia dodatkowe.

Żurawie przemysłowe – jak wybrać idealne rozwiązanie?

Bezpieczeństwo oraz wydajność pracy żurawi przemysłowych zależy przede wszystkim od prawidłowego doboru dostępnych rozwiązań oraz poprawności montażu. Określając parametry techniczne żurawi, warto wziąć pod uwagę m.in. wymagania oraz warunki montażu, sposób, w jaki powinien przebiegać transport ładunków, a także lokalizację urządzeń oraz środowisko pracy. Czasami potrzebne są produkty, które pomagają optymalnie wykorzystać przestrzeń, innym razem natomiast konieczne będą urządzenia zabezpieczone przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych lub szczególnie łatwe do manewrowania i błyskawicznego przenoszenia w inne miejsce.

Żeby spełnić swoje zadanie, żurawie muszą charakteryzować się odpowiednim udźwigiem, wysięgiem oraz wysokością podnoszenia, a także pasującą do potrzeb konstrukcją. Więcej informacji o tym, jak wybrać typ żurawia do swojego projektu umieściliśmy we wpisie: Żurawie przemysłowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?. Nasi specjaliści gwarantują pełne wsparcie w doborze ergonomicznych, wytrzymałych i niezawodnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami oraz kontaktu z przedstawicielami handlowymi Carl Stahl.

Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej