Żurawie

Żurawie przemysłowe mają zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie innych urządzeń transportu bliskiego byłoby utrudnione lub o wiele mniej efektywne. Podstawowymi rodzajami żurawi są żurawie warsztatowe, kolumnowe obrotowe, balastowe i przestawne oraz przyścienne. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy także modele do montażu na wózku widłowym, nowoczesny system dźwignicowy Jib Flex oraz kompleksowe wyposażenie do żurawi.

Przykłady zastosowania żurawi w przemyśle

Żurawie umożliwiają bezpieczne podniesienie, przesunięcie i obrócenie ciężkich ładunków, a także odłożenie ich w odpowiedniej pozycji. Mogą być one wykorzystywane m.in. do montażu, załadunku i wyładunku materiałów, transportu w ramach procesów wytwórczych, a także prac konserwacyjnych. W naszym asortymencie znajdują się niezawodne i stabilne żurawie do szerokiej gamy zastosowań, idealne do pracy w zakładach przemysłowych, halach montażowych lub warsztatach, na placach składowych, w elektrowniach lub oczyszczalniach. Oprócz mobilnych żurawi do podnoszenia małych ładunków oraz sprawnej pracy z detalami i narzędziami, naszym klientom oferujemy również rozwiązania zaprojektowane z myślą o najcięższych zadaniach oraz transporcie ładunków we wszystkich warunkach.

Zastosowanie żurawi kolumnowych i przyściennych do prac zewnętrznych, między innymi w przemyśle budowlanym lub kamieniarstwie, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Powinny one posiadać m.in. wykonaną z ocynkowanej blachy ochronę wózka przed szkodliwymi warunkami pogodowymi, a także ochronę przed wiatrem i promieniami UV. W zależności od środowiska pracy niezbędne są czasami zabezpieczenia dodatkowe.

Żurawie przemysłowe – jak wybrać idealne rozwiązanie?

Bezpieczeństwo oraz wydajność pracy żurawi przemysłowych zależy przede wszystkim od prawidłowego doboru dostępnych rozwiązań oraz poprawności montażu. Określając parametry techniczne żurawi, warto wziąć pod uwagę m.in. wymagania oraz warunki montażu, sposób, w jaki powinien przebiegać transport ładunków, a także lokalizację urządzeń oraz środowisko pracy. Czasami potrzebne są produkty, które pomagają optymalnie wykorzystać przestrzeń, innym razem natomiast konieczne będą urządzenia zabezpieczone przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych lub szczególnie łatwe do manewrowania i błyskawicznego przenoszenia w inne miejsce.

Żeby spełnić swoje zadanie, żurawie muszą charakteryzować się odpowiednim udźwigiem, wysięgiem oraz wysokością podnoszenia, a także pasującą do potrzeb konstrukcją. Więcej informacji o tym, jak wybrać typ żurawia do swojego projektu umieściliśmy we wpisie: Żurawie przemysłowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?. Nasi specjaliści gwarantują pełne wsparcie w doborze ergonomicznych, wytrzymałych i niezawodnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami oraz kontaktu z przedstawicielami handlowymi Carl Stahl.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej