Podnośniki hydrauliczne

Niezastąpioną pomocą podczas prac konserwacyjnych i budowlanych, obsługi maszyn oraz szczególnie wymagających operacji podnoszenia nawet przy ograniczonej ilości miejsca są rozwiązania z dziedziny hydrauliki siłowej. Należą do nich między innymi solidnie wykonane, łatwe w obsłudze i małe podnośniki hydrauliczne, które używane są dziś we wszystkich gałęziach przemysłu. Specjalne miejsce w naszym asortymencie zajmują podnośniki do maszyn, podnośniki stalowe oraz podnośniki z metali lekkich typu JAH lub JAS. Posiadamy również zestaw podnośników hydraulicznych typu Prymus, niezwykle kompaktowe urządzenia typu JCS oraz niewielkie modele z wydrążonym tłokiem, które idealnie nadają się do podnoszenia i przesuwania.

Co to jest podnośnik hydrauliczny? Działanie i zastosowania

Podnoszenie ekstremalnie ciężkich ładunków wymaga bezpiecznych i wydajnych rozwiązań, które spełniają wszystkie standardy branży. Zawsze wtedy, kiedy nie można skorzystać z klasycznych urządzeń lub ich obszar zastosowania jest niewystarczający, przychodzą na pomoc uniwersalne i małe podnośniki hydrauliczne. Co to jest i jak działa? Najprościej mówiąc, różnego rodzaju materiały, nawet te o nietypowej konstrukcji lub sporej masie, unoszone są nie od góry przy użyciu specjalistycznego wyposażenia, lecz od dołu dzięki ciśnieniu hydraulicznemu. Zastosowanie podnośników hydraulicznych umożliwia między innymi przegląd lub konserwację maszyn, wykonywanie prac remontowych, podnoszenie naprawdę ciężkich sprzętów lub materiałów budowlanych, a także umieszczenie urządzeń transportowych bezpośrednio pod ładunkiem, aby przesunąć go w poziomie. Powszechnie używane są one m.in. w górnictwie oraz przemyśle budowalnym, motoryzacyjnym, rolniczym lub morskim.

Optymalna budowa oraz działanie podnośników hydraulicznych umożliwia wykonywanie dowolnych operacji z maksymalną dokładnością oraz przy zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa, zarówno w stosunku do pracowników, jak też samego ładunku. Pomimo sporej mocy, produkty te pozostają wyjątkowo lekkie, kompaktowe i wytrzymałe. Posiadamy modele, które nadają się do pracy również w wymagającym środowisku oraz ciasnych, trudno dostępnych przestrzeniach.

Podnośnik hydrauliczny – jaki wybrać?

Wieloletnia użyteczność oraz sprawne operowanie najcięższymi przedmiotami i urządzeniami nie byłyby możliwe bez optymalnie dopasowanych rozwiązań, które idealnie pasują do charakteru aplikacji. Zastanawiając się, jaki podnośnik hydrauliczny wybrać, koniecznie trzeba odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Określając parametry techniczne oraz rozmiary sprzętu, warto wziąć pod uwagę m.in. przyszłe zastosowania oraz panujące na miejscu warunki, a także typ ładunku, prześwit i maksymalną wysokość podnoszenia. Żeby spełnić swoje zadanie, podnośniki hydrauliczne muszą charakteryzować się też wymaganym udźwigiem i pasującą do potrzeb budową. Czasami potrzebne są kompaktowe i uniwersalne urządzenia z drążonym tłokiem, które nadają się do użytku m.in. w zastosowaniach narzędziowych, konserwacyjnych i do napinania elementów, gdy potrzeba jest siła ciągnąca. Innym razem przydają się m.in. specjalistyczne podnośniki do maszyn, których konstrukcja gwarantuje zmniejszenie tarcia, niskie koszty konserwacji, wysoką wydajność przy bardzo niskiej wadze, szybkie podnoszenie oraz idealne dostosowanie do ładunku.

Specjalnie na potrzeby naszych klientów przygotowaliśmy nie tylko bogatą kolekcję standardowych produktów, ale również opcję zamówień indywidualnych. Więcej informacji o tym, jakie podnośniki hydrauliczne wybrać oraz jak ich używać udzielą wykwalifikowani doradcy Carl Stahl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi.

Blog
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej