Hydraulika siłowa

Podstawą hydrauliki siłowej są wysokiej jakości, uniwersalne urządzenia, które nadają się do bezpiecznego podnoszenia i przenoszenia bardzo ciężkich ładunków nawet w trudno dostępnych miejscach oraz przy niekorzystnych warunkach pracy. Wykorzystywane są one wszędzie tam, gdzie trzeba ustawiać, unosić i utrzymać w miejscu duże obciążenia, a także dopasować do siebie poszczególne elementy podczas prac montażowych. Posiadamy różnego rodzaju cylindry i siłowniki hydrauliczne, pompy, klucze, przecinaki do nakrętek, a także zestawy i podnośniki hydrauliczne. W naszym asortymencie znajdą Państwo również ergonomiczne zestawy transportowe (wózki), synchroniczne systemy podnoszące oraz kompleksowe akcesoria.

Podczas produkcji naszych rozwiązań sięgamy po innowacyjne technologie i nieustannie doskonalimy nasze produkty. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że hydraulika przemysłowa nie ma przed nami tajemnic, a nasze produkty cechuje konkurencyjna jakość i wytrzymałość. Zapraszamy Państwa do poznania naszej oferty oraz skorzystania ze wsparcia naszych wykwalifikowanych doradców, którzy pomogą dobrać najbardziej optymalne urządzenia, skrojone na miarę Państwa potrzeb. Dysponujemy szerokim wachlarzem standardowych produktów, ale realizujemy też nietypowe zamówienia. 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: 

tel.: +48 95 728 88 85
e-mail: biuro@carlstahl.pl

Co to jest hydraulika siłowa?

Bezpieczeństwo pracowników oraz ładunku, absolutna precyzja i niezawodność. Powodzenie wszystkich operacji podnoszenia, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą duże siły lub momenty obrotowe, zależy od jakości stosowanych urządzeń. Prostym, pewnym i wydajnym rozwiązaniem dla wielu gałęzi przemysłu pozostaje obecnie hydraulika siłowa. Co to jest i jakie ma zalety?

Najprościej mówiąc, inwestycja w niezwykle produktywną energię hydrauliczną pozwala na poprawę wydajności, przyspieszenie pracy oraz automatyzację procesów produkcyjnych. Ponieważ jedynym elementem, który ją generuje, są płyny pod ciśnieniem, opcja ta może być z powodzeniem wykorzystywana również w niebezpiecznych środowiskach, w których występują palne opary lub ciecze. Zasada działania hydrauliki siłowej umożliwia przy tym oszczędzanie energii oraz wydajną pracę nawet przy niższych prędkościach.

Specjalna, prosta konstrukcja oraz kompaktowa budowa tego typu narzędzi nie pozostają bez znaczenia dla tych gałęzi przemysłu, w których konieczna jest pełna kontrola nad procesami, a także ogromna wytrzymałość oraz bezproblemowa obsługa i konserwacja. Więcej informacji o tym, czym jest oraz jak działa hydraulika siłowa znajdziesz w artykule: Hydraulika siłowa do podnoszenia ciężkich ładunków. Poznaj rozwiązania Carl Stahl.

Uniwersalne urządzenia oraz przydatne akcesoria. Hydraulika siłowa dla przemysłu

Podczas produkcji naszych sprzętów sięgamy po innowacyjne technologie oraz wytrzymałe komponenty, których jakość nie budzi wątpliwości. Wszechstronny charakter, solidność oraz stosunkowo prosta aplikacja sprawiły, że rozwiązania należące do kategorii hydrauliki siłowej używane są nie tylko do ogólnych procesów produkcyjnych i montażowych, które odbywają się z dużą siłą na najmniejszych przestrzeniach, ale również do skomplikowanych operacji, podczas których pełnią różne funkcje specjalne. Kiedy szczególnie się przydają?

Podstawą hydrauliki siłowej są ergonomiczne urządzenia, które umożliwiają precyzyjne określenie wysokości i zablokowanie w jednej pozycji wszystkich części podczas montażu, swobodne przesuwanie oraz utrzymanie podzespołów o bardzo dużej masie i gabarytach, a także podnoszenie ich lub zbliżenie do siebie spawanych elementów. Niezawodną, bezpieczną i wydajną pracę, pełną kontrolę nad przebiegiem procesów oraz solidne połączenie sprzętu oferują nasze akcesoria; hydraulika siłowa nie może się obejść m.in. bez kompletu węży wysokiego ciśnienia, manometrów i podstawek do ich montażu, rozdzielaczy oraz urządzeń do łamania nakrętek.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej