Hydraulika siłowa

Podstawą hydrauliki siłowej są wysokiej jakości, uniwersalne urządzenia, które nadają się do bezpiecznego podnoszenia i przenoszenia bardzo ciężkich ładunków nawet w trudno dostępnych miejscach oraz przy niekorzystnych warunkach pracy. Wykorzystywane są one wszędzie tam, gdzie trzeba ustawiać, unosić i utrzymać w miejscu duże obciążenia, a także dopasować do siebie poszczególne elementy podczas prac montażowych. Posiadamy różnego rodzaju cylindry i siłowniki hydrauliczne, pompy, klucze, przecinaki do nakrętek, a także zestawy i podnośniki hydrauliczne. W naszym asortymencie znajdą Państwo również ergonomiczne zestawy transportowe (wózki), synchroniczne systemy podnoszące oraz kompleksowe akcesoria.

Podczas produkcji naszych rozwiązań sięgamy po innowacyjne technologie i nieustannie doskonalimy nasze produkty. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że hydraulika przemysłowa nie ma przed nami tajemnic, a nasze produkty cechuje konkurencyjna jakość i wytrzymałość. Zapraszamy Państwa do poznania naszej oferty oraz skorzystania ze wsparcia naszych wykwalifikowanych doradców, którzy pomogą dobrać najbardziej optymalne urządzenia, skrojone na miarę Państwa potrzeb. Dysponujemy szerokim wachlarzem standardowych produktów, ale realizujemy też nietypowe zamówienia. 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: 

tel.: +48 95 728 88 85
e-mail: biuro@carlstahl.pl

Co to jest hydraulika siłowa?

Bezpieczeństwo pracowników oraz ładunku, absolutna precyzja i niezawodność. Powodzenie wszystkich operacji podnoszenia, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą duże siły lub momenty obrotowe, zależy od jakości stosowanych urządzeń. Prostym, pewnym i wydajnym rozwiązaniem dla wielu gałęzi przemysłu pozostaje obecnie hydraulika siłowa. Co to jest i jakie ma zalety?

Najprościej mówiąc, inwestycja w niezwykle produktywną energię hydrauliczną pozwala na poprawę wydajności, przyspieszenie pracy oraz automatyzację procesów produkcyjnych. Ponieważ jedynym elementem, który ją generuje, są płyny pod ciśnieniem, opcja ta może być z powodzeniem wykorzystywana również w niebezpiecznych środowiskach, w których występują palne opary lub ciecze. Zasada działania hydrauliki siłowej umożliwia przy tym oszczędzanie energii oraz wydajną pracę nawet przy niższych prędkościach.

Specjalna, prosta konstrukcja oraz kompaktowa budowa tego typu narzędzi nie pozostają bez znaczenia dla tych gałęzi przemysłu, w których konieczna jest pełna kontrola nad procesami, a także ogromna wytrzymałość oraz bezproblemowa obsługa i konserwacja. Więcej informacji o tym, czym jest oraz jak działa hydraulika siłowa znajdziesz w artykule: Hydraulika siłowa do podnoszenia ciężkich ładunków. Poznaj rozwiązania Carl Stahl.

Uniwersalne urządzenia oraz przydatne akcesoria. Hydraulika siłowa dla przemysłu

Podczas produkcji naszych sprzętów sięgamy po innowacyjne technologie oraz wytrzymałe komponenty, których jakość nie budzi wątpliwości. Wszechstronny charakter, solidność oraz stosunkowo prosta aplikacja sprawiły, że rozwiązania należące do kategorii hydrauliki siłowej używane są nie tylko do ogólnych procesów produkcyjnych i montażowych, które odbywają się z dużą siłą na najmniejszych przestrzeniach, ale również do skomplikowanych operacji, podczas których pełnią różne funkcje specjalne. Kiedy szczególnie się przydają?

Podstawą hydrauliki siłowej są ergonomiczne urządzenia, które umożliwiają precyzyjne określenie wysokości i zablokowanie w jednej pozycji wszystkich części podczas montażu, swobodne przesuwanie oraz utrzymanie podzespołów o bardzo dużej masie i gabarytach, a także podnoszenie ich lub zbliżenie do siebie spawanych elementów. Niezawodną, bezpieczną i wydajną pracę, pełną kontrolę nad przebiegiem procesów oraz solidne połączenie sprzętu oferują nasze akcesoria; hydraulika siłowa nie może się obejść m.in. bez kompletu węży wysokiego ciśnienia, manometrów i podstawek do ich montażu, rozdzielaczy oraz urządzeń do łamania nakrętek.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej