Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Wciągniki ręczne

Niezbędne do precyzyjnego i bezpiecznego unoszenia ciężkich ładunków są urządzenia, które charakteryzują się zwiększoną odpornością, wysoką jakością i ergonomią. Zastosowanie wciągników ręcznych sprawia, że ciągnięcie, podnoszenie lub napinanie różnego typu materiałów nie wymaga użycia dużej siły i bez problemu może być realizowane przez jednego członka personelu. Sprzęty te dostępne są w kilku podstawowych wariantach. Oprócz standardowych wciągników ręcznych, które wyposażone są w cięgno łańcuchowe wykonane z łańcucha ogniwowego, posiadamy również modele do pracy w trudnych warunkach ze specjalnym cięgnem z łańcucha Gala. Każdy z nich posiada również specjalne sprzęgło przeciwprzeciążeniowe.

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i wymaganiom klientów, oferujemy szeroką gamę wciągników ręcznych z napędem dźwigniowym lub napędzane łańcuchem sterującym. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują aluminiowe wciągniki ręczne, które są nawet do 45% lżejsze od standardowych urządzeń w tym zakresie obciążeń.

Co to są wciągniki ręczne?

Operacje podnoszenia oraz przemieszczenia ciężkich ładunków stwarzają wiele problemów. Trudne warunki eksploatacji oraz ograniczona przestrzeń sprawiają, że konieczne są urządzenia, które oprócz odpowiedniego udźwigu muszą charakteryzować się niewielką masą własną oraz małymi gabarytami. Odpowiedzią na te problemy są kompaktowe i ergonomiczne wciągniki ręczne. Zastosowanie mają one m.in. podczas wszelkiego rodzaju prac warsztatowych i montażowych, wymagających bezproblemowego unoszenia oraz odstawiania ciężkich ładunków, takich jak podzespoły i elementy konstrukcyjne.

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują indywidualnie dopasowane rozwiązania do najtrudniejszych zadań, takie jak aluminiowe wciągniki ręczne, które są do 45% lżejsze od standardowych urządzeń dostępnych w tym zakresie obciążeń. Szczegółowe informacje o działaniu i budowie wciągników tego typu umieściliśmy w artykule: Aluminiowe wciągniki łańcuchowe – NOWOŚĆ w naszej ofercie.

Jakie mają zastosowania wciągniki ręczne?

Zastosowanie wciągników ręcznych gwarantuje płynną, wydajną pracę z dużymi obciążeniami bez zacinania lub przechylania łańcucha. Wszystkie produkty w naszej ofercie zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić prostą, bezpieczną obsługę oraz maksymalną ergonomię pracy. Przystosowane do łatwej i szybkiej zmiany miejsca użytkowania, są one powszechnie wykorzystywane m.in. w przemyśle leśnym, motoryzacji, warsztatach, hutach, stoczniach, montażowniach czy budownictwie niskim i wysokim. Kiedy jeszcze się przydają?

Niektóre rozwiązania, na przykład ultralekkie, zapadkowe mini wciągniki łańcuchowe, mogą podnosić więcej niż 150-krotność swojej masy własnej. Posiadamy wielozadaniowe, przenośne urządzenia, które dzięki niskiej zabudowie nadają się do pracy w szczególnie ciasnych pomieszczeniach, a także opcje idealne do poruszania i ustawiania ciężkich maszyn, układania instalacji oraz kotwiczenia ciężkich ładunków w transporcie. Na zapytanie dostępne są wyższe udźwigi oraz wciągniki stosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Blog
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej