
Wciągniki ręczne
Niezbędne do precyzyjnego i bezpiecznego unoszenia ciężkich ładunków są urządzenia, które charakteryzują się zwiększoną odpornością, wysoką jakością i ergonomią. Zastosowanie wciągników ręcznych sprawia, że ciągnięcie, podnoszenie lub napinanie różnego typu materiałów nie wymaga użycia dużej siły i bez problemu może być realizowane przez jednego członka personelu. Sprzęty te dostępne są w kilku podstawowych wariantach. Oprócz standardowych wciągników ręcznych, które wyposażone są w cięgno łańcuchowe wykonane z łańcucha ogniwowego, posiadamy również modele do pracy w trudnych warunkach ze specjalnym cięgnem z łańcucha Gala. Każdy z nich posiada również specjalne sprzęgło przeciwprzeciążeniowe.
Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i wymaganiom klientów, oferujemy szeroką gamę wciągników ręcznych z napędem dźwigniowym lub napędzane łańcuchem sterującym. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują aluminiowe wciągniki ręczne, które są nawet do 45% lżejsze od standardowych urządzeń w tym zakresie obciążeń.


Wciągnik łańcuchowy ręczny ze zintegrowanym wózkiem jezdnym napędzanym łańcuchem model Yalelift ITG i ITP

Mini wciągnik łańcuchowy ręczny typ CX (CLCM)

Yalelift360 - 360° obrotu napędu. Wciągnik łańcuchowy ręczny, standardowa wysokość podnoszenia 3 m

Wciągnik łańcuchowy ręczny CLCB

Wciągnik łańcuchowy dźwigniowy Typ RZ

Wciągnik łańcuchowy dźwigniowy Model AL

Wciągnik łańcuchowy z przekładnią zapadkową typ D 85

Wciągnik łańcuchowy zapadkowy CS-Mini

Wciągnik łańcuchowy dźwigniowy Model PT

Wciągnik łańcuchowy dźwigniowy Mini typ CLLM

Wciągnik z zapadką CLLH
Co to są wciągniki ręczne?
Operacje podnoszenia oraz przemieszczenia ciężkich ładunków stwarzają wiele problemów. Trudne warunki eksploatacji oraz ograniczona przestrzeń sprawiają, że konieczne są urządzenia, które oprócz odpowiedniego udźwigu muszą charakteryzować się niewielką masą własną oraz małymi gabarytami. Odpowiedzią na te problemy są kompaktowe i ergonomiczne wciągniki ręczne. Zastosowanie mają one m.in. podczas wszelkiego rodzaju prac warsztatowych i montażowych, wymagających bezproblemowego unoszenia oraz odstawiania ciężkich ładunków, takich jak podzespoły i elementy konstrukcyjne.
Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują indywidualnie dopasowane rozwiązania do najtrudniejszych zadań, takie jak aluminiowe wciągniki ręczne, które są do 45% lżejsze od standardowych urządzeń dostępnych w tym zakresie obciążeń. Szczegółowe informacje o działaniu i budowie wciągników tego typu umieściliśmy w artykule: Aluminiowe wciągniki łańcuchowe – NOWOŚĆ w naszej ofercie.
Jakie mają zastosowania wciągniki ręczne?
Zastosowanie wciągników ręcznych gwarantuje płynną, wydajną pracę z dużymi obciążeniami bez zacinania lub przechylania łańcucha. Wszystkie produkty w naszej ofercie zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić prostą, bezpieczną obsługę oraz maksymalną ergonomię pracy. Przystosowane do łatwej i szybkiej zmiany miejsca użytkowania, są one powszechnie wykorzystywane m.in. w przemyśle leśnym, motoryzacji, warsztatach, hutach, stoczniach, montażowniach czy budownictwie niskim i wysokim. Kiedy jeszcze się przydają?
Niektóre rozwiązania, na przykład ultralekkie, zapadkowe mini wciągniki łańcuchowe, mogą podnosić więcej niż 150-krotność swojej masy własnej. Posiadamy wielozadaniowe, przenośne urządzenia, które dzięki niskiej zabudowie nadają się do pracy w szczególnie ciasnych pomieszczeniach, a także opcje idealne do poruszania i ustawiania ciężkich maszyn, układania instalacji oraz kotwiczenia ciężkich ładunków w transporcie. Na zapytanie dostępne są wyższe udźwigi oraz wciągniki stosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.