Cylindry hydrauliczne, siłowniki

Podnoszenie ciężkich ładunków, dokładne ustawianie ich wysokości oraz utrzymywanie w miejscu dużych podzespołów nie byłoby możliwe bez specjalistycznych rozwiązań, takich jak cylindry hydrauliczne. Oferujemy szeroką gamę siłowników jednostronnego działania, począwszy od przemysłowych, budowlanych i ścigających, poprzez modele uniwersalne, o niskim profilu lub aluminiowe, skończywszy na produktach z tłokiem drążonym, z pierścieniem zabezpieczającym oraz płaskich, czyli najniższych zamkniętych cylindrach dostępnych na rynku. W naszym asortymencie znajdziesz też siłowniki dwustronnego działania do wysokich obciążeń oraz tłokowe, których wytrzymała konstrukcja znacznie zwiększa szybkość oraz wydajność pracy.

Przykłady zastosowania siłowników hydraulicznych w przemyśle

Siłowniki hydrauliczne stosowane są w wielu branżach przemysłu, włączając produkcję energii elektrycznej, budowę i naprawę okrętów, budownictwo, kolejnictwo, górnictwo, hutnictwo, a także przemysł naftowy i gazowy. Wykorzystuje się je podczas produkcji podczas produkcji konstrukcji stalowych lub przy montażu przęseł mostowych, w budownictwie lądowym oraz w procesie spawalniczym, gdy występuje konieczność ściskania poszczególnych elementów, aby odpowiednio je do siebie dopasować.

Niektóre modele, w tym cylindry płaskie o bardzo niskim profilu, są specjalnie dopasowane do pomieszczeń roboczych z niewielką ilością miejsca i umożliwiają precyzyjne ustawianie maszyn, turbin lub ciężkich konstrukcji. Kiedy ciężki ładunek trzeba utrzymać w miejscu przez dłuższy czas, na przykład przy podpieraniu elementów mostu, można sięgnąć po niskie cylindry z pierścieniem zabezpieczającym. Do zadań, które wymagają wysokiej wytrzymałości podczas podnoszenia, prac budowlanych i konserwacyjnych, jak również przy produkcji wyrobów tłoczonych oraz produkcji przemysłowej, zaprojektowane zostały natomiast cylindry dwukierunkowego działania do wysokich obciążeń.

Kiedy jeszcze się przydają? Cylindry płaskie podkładkowe można wykorzystać podczas konserwacji, ustawiania spoin strukturalnych, montażu konstrukcji, oddzielania kołnierzy i zawsze wtedy, kiedy najważniejsza jest niska wysokość w stanie zamkniętym oraz maksymalny możliwy skok. Typowe zastosowania siłowników ściągających obejmują natomiast ustawianie płyt przed spawaniem w stoczniach, napinanie lin oraz przenoszenie ciężkich ładunków za pomocą łańcuchów lub lin stalowych.

Blog
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej