Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Cylindry hydrauliczne, siłowniki

Podnoszenie ciężkich ładunków, dokładne ustawianie ich wysokości oraz utrzymywanie w miejscu dużych podzespołów nie byłoby możliwe bez specjalistycznych rozwiązań, takich jak cylindry hydrauliczne. Oferujemy szeroką gamę siłowników jednostronnego działania, począwszy od przemysłowych, budowlanych i ścigających, poprzez modele uniwersalne, o niskim profilu lub aluminiowe, skończywszy na produktach z tłokiem drążonym, z pierścieniem zabezpieczającym oraz płaskich, czyli najniższych zamkniętych cylindrach dostępnych na rynku. W naszym asortymencie znajdziesz też siłowniki dwustronnego działania do wysokich obciążeń oraz tłokowe, których wytrzymała konstrukcja znacznie zwiększa szybkość oraz wydajność pracy.

Przykłady zastosowania siłowników hydraulicznych w przemyśle

Siłowniki hydrauliczne stosowane są w wielu branżach przemysłu, włączając produkcję energii elektrycznej, budowę i naprawę okrętów, budownictwo, kolejnictwo, górnictwo, hutnictwo, a także przemysł naftowy i gazowy. Wykorzystuje się je podczas produkcji podczas produkcji konstrukcji stalowych lub przy montażu przęseł mostowych, w budownictwie lądowym oraz w procesie spawalniczym, gdy występuje konieczność ściskania poszczególnych elementów, aby odpowiednio je do siebie dopasować.

Niektóre modele, w tym cylindry płaskie o bardzo niskim profilu, są specjalnie dopasowane do pomieszczeń roboczych z niewielką ilością miejsca i umożliwiają precyzyjne ustawianie maszyn, turbin lub ciężkich konstrukcji. Kiedy ciężki ładunek trzeba utrzymać w miejscu przez dłuższy czas, na przykład przy podpieraniu elementów mostu, można sięgnąć po niskie cylindry z pierścieniem zabezpieczającym. Do zadań, które wymagają wysokiej wytrzymałości podczas podnoszenia, prac budowlanych i konserwacyjnych, jak również przy produkcji wyrobów tłoczonych oraz produkcji przemysłowej, zaprojektowane zostały natomiast cylindry dwukierunkowego działania do wysokich obciążeń.

Kiedy jeszcze się przydają? Cylindry płaskie podkładkowe można wykorzystać podczas konserwacji, ustawiania spoin strukturalnych, montażu konstrukcji, oddzielania kołnierzy i zawsze wtedy, kiedy najważniejsza jest niska wysokość w stanie zamkniętym oraz maksymalny możliwy skok. Typowe zastosowania siłowników ściągających obejmują natomiast ustawianie płyt przed spawaniem w stoczniach, napinanie lin oraz przenoszenie ciężkich ładunków za pomocą łańcuchów lub lin stalowych.

Blog
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej