Systemy suwnicowe

Systemy suwnicowe

Systemy suwnicowe znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach przemysłu podczas obsługi gniazd produkcyjnych lub montażowych. Oferujemy bogatą kolekcję rozwiązań do transportu bliskiego, które pomogą usprawnić pracę z dużymi obciążeniami. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują systemy suwnicowe stworzone dla klientów o szczególnych potrzebach, w tym modele podwieszane aluminiowe, podwieszane HB, a także systemy suwnicowe typu CS100, CS200, CS300, CS400 lub CS500.

Systemy suwnicowe – zastosowanie i zalety2

Podnoszenie oraz transportowanie ładunków pod żadnym pozorem nie może pochłaniać zbyt wiele czasu i energii. Rozwiązaniem podobnych problemów są systemy suwnicowe, które gwarantują sprawną i skuteczną pracę niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z modułową linią produkcyjną lub połączeniem kilku maszyn, czy też z rozładunkiem i załadunkiem materiałów. Oferujemy szeroką gamę urządzeń do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego, które pozwalają na optymalne wykorzystanie pomieszczenia, bezpieczne podawanie ładunków oraz elastyczną konfigurację w zależności od potrzeb użytkownika.

Systemy suwnicowe zastosowanie znajdują zawsze wtedy, kiedy w zakładzie panuje duże natężenie ruchu. Urządzenia te umożliwiają sprawny transport ładunków nawet na spore odległości, przenoszenie dużych elementów oraz manipulowanie obrabianymi częściami. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują rozwiązania, które swoim zasięgiem obejmują cały obszar roboczy, nie zajmują dużo miejsca i zapewniają korzystną wysokość podnoszenia. Do podstawowych zalet systemów suwnicowych Carl Stahl należą nie tylko bardzo lekka konstrukcja i prosta obsługa, ale też duże udźwigi, niska zabudowa oraz cicha praca.

Systemy suwnicowe – budowa i montaż

Najlepszym sposobem na zwiększenie wydajności procesów jest zamontowanie na podtorzach wielu dźwigarów wyposażonych we wciągniki. Ergonomiczna konstrukcja naszych produktów umożliwia wydłużenie podtorzy, dopasowując tym samym pole pracy suwnic do zmieniających się potrzeb produkcyjnych.

Systemy suwnicowe CS doskonale nadają się do wyposażenia już istniejących lub dopiero projektowanych hal. Dzięki temu, że stawiane są na własnych podporach, nie trzeba ingerować w konstrukcję budynku. Urządzenia te mogą zostać zamontowane na dwa różne sposoby: na specjalnych, małych blokach fundamentowych albo bezpośrednio na posadzce w przypadku wystarczająco grubego podłoża betonowego. Łatwe dostosowanie do aktualnych warunków gwarantuje wyjątkowy sposób budowy systemów suwnicowych, które powstają z gotowych, znormalizowanych elementów.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej