
Wciągniki
Najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz wydajność podczas operacji podnoszenia, przenoszenia, ustawiania i montażu różnego typu ładunków gwarantuje dziś grupa specjalistycznych, certyfikowanych urządzeń transportu bliskiego, nazywanych wciągnikami. Zastosowanie znajdują one wszędzie tam, gdzie konieczne jest optymalne dopasowanie do warunków lokalnych oraz charakteru prac. Oferujemy różnego rodzaju wciągniki łańcuchowe, w tym wciągniki ręczne, wciągniki elektryczne oraz wciągniki pneumatyczne, a także dedykowane akcesoria.


Tralift TS

Wciągnik pneumatyczny typ Mini

Jednotorowy podwieszany wózek jezdny Typ HTP

Aluminiowe wciągniki ręczne - NOWOŚĆ

Wciągnik łańcuchowy ręczny ze zintegrowanym wózkiem jezdnym napędzanym łańcuchem model Yalelift ITG i ITP

Wciągnik elektryczny łańcuchowy

Wciągnik pneumatyczny typ PROFI

Jednotorowy podwieszany wózek jezdny typ HTG

Mini wciągnik łańcuchowy ręczny typ CX (CLCM)

Wciągnik elektryczny łańcuchowy typ 620

Wciągnik pneumatyczny typ PROFI z pneumatycznym wózkiem jezdnym
Co to są wciągniki? Budowa i klasyfikacja
Wciągniki to urządzenia przystosowane do pionowego podnoszenia ładunku. Odbywa się to przy użytku konkretnego elementu chwytnego oraz za pośrednictwem liny lub łańcucha. Podstawowa różnica między wciągnikami a wciągarkami występuje w zamocowaniu konstrukcji nośnej. Podział wciągników ze względu na rodzaj cięgna pozwala wyróżnić dwa podstawowe typy urządzeń: łańcuchowe oraz linowe. Podstawą klasyfikacji bywa również mechanizm jazdy. Podczas gdy w wersji stacjonarnej urządzenia te nadają się do pracy w jednym miejscu, wciągniki przejezdne dostosowane są do jazdy po nieruchomym torze jezdnym.
Równie ważny jest też rodzaj napędu – elektryczny, pneumatyczny lub ręczny. Ergonomiczna budowa wciągników ręcznych, które wykorzystują przekładnie ślimakowe, przekładnie planetarne, przełożenie wielokrążka, umożliwia znaczne ograniczenie siły potrzebnej do unoszenia nawet bardzo ciężkich materiałów. Rolą zespołu napędowego w przypadku wciągników mechanicznych są natomiast wysokiej jakości przekładnie i silniki.
Przykłady zastosowania wciągników w przemyśle
Urządzenia dźwignicowe przeznaczone do pracy w trudnym środowisku, na przykład w przemyśle górniczym, powinny charakteryzować się nie tylko odpowiednim udźwigiem, ale również dużą prędkością podnoszenia, prostą budową, niewielką masą własną oraz małymi gabarytami. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z trudnymi warunkami eksploatacji oraz ograniczonymi przestrzeniami znajdują zastosowanie wciągniki pneumatyczne, które umożliwiają m.in. montaż podzespołów maszyn oraz bezpieczne przemieszczanie materiałów. Ergonomiczna budowa wciągników Carl Stahl gwarantuje odpowiednie parametry pracy oraz sprawne podnoszenie ładunku z założoną prędkością. Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują urządzenia, które przy minimalnej masie własnej zachowują doskonałe właściwości eksploatacyjne.
Zagrożenia związane z występowaniem atmosfery wybuchowej w przemyśle mają bezpośredni wpływ na poszukiwanie profesjonalnych rozwiązań oraz wdrażanie procedur, które zagwarantują bezpieczeństwo pracownikom oraz instalacjom w zakładach produkcyjnych. Jednym z tego typu środków jest specjalna grupa urządzeń podnoszących, które są odpowiednio przystosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, m.in. w branży chemicznej lub hutniczej. Dzięki kompaktowej budowie oraz wielu dostępnych opcjach konfiguracji możliwe jest zastosowanie wciągników Carl Stahl nawet w ciasnych lub niskich pomieszczeniach. Wszystkie przeprowadzone testy udowodniły, że nasze urządzenia są całkowicie zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, a także właściwie oznakowane i zaklasyfikowane do stref EX.
Szczegółowe informacje o budowie oraz zastosowaniu wciągników Carl Stahl znajdują się w artykule: Aluminiowe wciągniki łańcuchowe - NOWOŚĆ w naszej ofercie.