Obrotowe

Trawersy obrotowe

Utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas podnoszenia ciężkich i niewygodnych ładunków nie byłoby możliwe bez zastosowania trawersów, nazywanych też belkami trawersowymi. Oferujemy szeroką gamę rozwiązań, które gwarantują, że ładunek nie będzie ściskany i cały czas pozostanie w równowadze. Obok trawersów do wózków widłowych, palet (pojemników) siatkowych lub worków Big Bag, specjalne miejsce w naszej ofercie zajmują trawersy obrotowe z dwoma przestawnymi rolkami na zawiesia pasowe.

Co to są trawersy obrotowe?

Niezbędną pomocą podczas obracania oraz transportu materiałów są różne rodzaje trawers, które mogą różnić się między sobą trybem pracy, konstrukcją, kształtem, umiejscowieniem oraz typem punktów zaczepowych, a także użytymi materiałami i maksymalnym obciążeniem roboczym. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują indywidualnie zaprojektowane rozwiązania do zróżnicowanych zastosowań. Jednym z nich są specjalistyczne trawersy obrotowe, czyli ergonomiczne urządzenia, które umożliwiają optymalizację procesów montażowych lub transportowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wykonujemy różne rodzaje trawersów obrotowych o udźwigach od 1000 do nawet 20 000 kg. Bezproblemowe użytkowanie gwarantuje w tym przypadku panel sterowania, który dla bezpieczeństwa posiada również wyłącznik awaryjny. Szczegółowe informacje o tym, czym są oraz jaką mają konstrukcję trawersy Carl Stahl umieściliśmy we wpisie: Trawersy w transporcie bliskim – zastosowanie, konstrukcja, możliwości.

Zalety i zastosowanie trawersów obrotowych

Obracanie ciężkich, nieporęcznych i wielkogabarytowych ładunków to bardzo trudne zadanie. Niewłaściwe manewry wiążą się z ryzykiem uszkodzenia materiałów oraz zmniejszenia bezpieczeństwa pracy. Rozwiązaniem w takich sytuacjach są specjalne trawersy obrotowe, które pomagają obracać nawet bardzo duże obciążenia w sposób precyzyjny i delikatny. Co więcej, gdy tylko zachodzi taka potrzeba, operator może zatrzymać przedmiot w dowolnej pozycji oraz sterować urządzeniem z pewnej odległości za pomocą pilota.

Trawersy obrotowe zastosowanie znajdują m.in. podczas obracania korpusów maszyn, silników okrętowych, konstrukcji spawalnych lub form odlewniczych. Produkty te skutecznie zapobiegają wypadkom, awariom i przestojom, są wyjątkowo proste w obsłudze i mogą być optymalnie dopasowane do konkretnych zastosowań. Trawersy obrotowe dostarczane są naszym klientom z kompleksowymi informacjami montażowymi oraz instrukcją sterowania elektrycznego. Podstawową zaletą trawers tego typu jest nie tylko możliwość swobodnego przemieszczania, ale również efektywnej pracy pojedynczych urządzeń w tandemie.

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej