Zazielenianie fasad

Zazielenianie fasad - Zielone rozwiązania na linach ze stali nierdzewnej

Zielone fasady są swego rodzaju optycznym widowiskiem. Ozdobne elementy zieleni są jednocześnie są wyrazem rozsądnego gospodarowania środowiskiem naturalnym.

Funkcje zazielenienia fasad są wszechstronne:

  • Izolacja termiczna: jeżeli wybrana zostanie wiecznie zielona roślina pnąca, wtedy zazielenienie fasady ma działanie termoizolacyjne.
  • Ochrona: ściana zieleni tłumi hałas. Ponadto skutecznie chroni przed promieniowaniem UV, gradem, gwałtownymi różnicami temperatur, zanieczyszczeniami i brudem.
  • Cień i ochłoda: w lecie zazielenienie fasad chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i daje tym samym poczucie przyjemnego chłodu.
  • Estetyka: ozdobne elementy zieleni poprawiają estetykę budynku i dodają uroku niepozornym fasadom.

Ozdobne elementy zieleni obrazują nasze proekologiczne podejście do prowadzenia działalności. Dzięki naszym systemom, które już same w sobie stanowią ozdobę budynków, zieleń może wkroczyć do przestrzeni miejskiej i zadomowić się tam na długie lata. Wykorzystanie ozdobnych elementów zieleni w projektowaniu fasad to prosty montaż i dopasowanie do wszystkich typów elewacji. Stworzenie zielonego azylu w nawet najbardziej ruchliwym centrum miasta jest nie tylko możliwe, ale coraz częściej bardzo pożądane.

Konstrukcje dla pnączy firmy Carl Stahl są dopasowane do wymogów różnych fasad. Otwarte powierzchnie mogą być pokryte siatką X-TEND. Strome i ukośne powierzchnie mogą zazielenić się przy pomocy I-SYS.

Zazielenienie z I-SYS. 

System do zazieleniania I-SYS nadaje się do konstrukcji, które mają się dopasowywać do kształtu budynku. Można uwzględnić w konstrukcji przerwy na okna. Przebieg lin odpowiada geometrii budynku. Tym samym idealnie nadaje się dla roślin pnących. Jeszcze jeden pozytywny aspekt systemu I-SYS: jeżeli zamocujemy liny na dole nie na stałe i zostawimy nadmiar liny, to konstrukcja będzie mogła „rosnąć” razem z rośliną.

Zazielenienie z X-TEND. 

Zaletą systemu zazieleniania przy pomocy siatki X-TEND jest możliwość trójwymiarowego kształtowania siatki. Jako wstępnie naprężony stelaż, X-TEND stanie się samonośną konstrukcją przestrzenną. Zaletą jest budowanie przy małym zużyciu materiałów, uzyskując przy tym zadziwiającą lekkość i transparentność. System ten nadaje się do liściastych i kwiatowych roślin pnących. Jest szczególnie ekonomicznym rozwiązaniem przy dużych powierzchniach zazielenienia i małych wymiarach siatki.

Zazielenianie z GREENCABLE. 

Szybki i łatwy montaż - to zalety tego systemu przeznaczonego do małych powierzchni zielonych. W uchwycie ściennym w prosty sposób montowane są liny o śr. 4mm, możliwe jest tym samym łatwe i tanie wykonanie na miejscu.

Serwis Carl Stahl obejmuje projekt, planowanie, wykonanie i montaż systemów do zazieleniania.

Pliki do pobrania

Realizacje

              

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej