POSILOCK

POSILOCK - Systemy podwieszane

Wymogiem architektury sklepowej i wnętrz jest dzisiaj elegancki i otwarty na zmiany wystrój. System do podwieszania POSILOCK dostarcza ku temu kreatywnych i oryginalnych rozwiązań. Zgodnie z systemem modułowym można zestawić ze sobą pojedyncze elementy.

Poprzez dowolne kombinacje elementów bazowych, napinaczy i uchwytów do lin z różnymi elementami dodatkowymi, powstają innowacyjne rozwiązania, np. w wystawach sklepowych, systemach regałowych, podwieszeniach sufitów, podłóg i innych rodzajach podwieszeń.

Obok elementów bazowych, napinaczy i uchwytów lin, system podwieszeń posiada haki, śruby, przeguby, tuleje, szyny, różnego rodzaju zaczepy i magnesy. Liny ze stali nierdzewnej są wykonane z wysokiej jakości kwaso- i rdzoodpornej stali o klasie materiału 1.4401 i są dostępne w średnicach od 1 do 3 mm. Okucia i elementy dodatkowe składają się z: niklowanego mosiądzu, niklowanego aluminium, niklowanego cynku, niklowanej taśmy stalowej St1203. Są one dostępne w wersji M8 i M10.

Oczywiście eksperci z firmy Carl Stahl pomogą Państwu przy doborze pojedynczych komponentów i lin.

Realizacje

   

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej