I-SYS

I-SYS - Stal nierdzewna jako element kształtujący

Liny ze stali nierdzewnej należą do najbardziej wszechstronnych elementów architektury. Są funkcjonalne, stabilne, mają długą żywotność, spełniając jednocześnie funkcję dekoracyjną. I-SYS jednoczy w sobie wszystkie te cechy i oferuje rozwiązania skrojone na miarę każdego zadania - od filigranowych wypełnień balustrad do wysoko wytrzymałych podwieszeń.

I-SYS obejmuje około 1.000 okuć i elementów osprzętowych. Liny ze stali szlachetnej są dostępne w średnicach od 1 mm do 26 mm. Obszary zastosowań I-SYS są różnorodne:

  • Wypełnienia balustrad i barierek: I-SYS do balustrad umożliwia zastosowanie indywidualnych form i rozwiązań dla przestrzeni w barierkach i balustradach. Liny dostosowują się do każdych wzniesień i są dostarczane z elementami napinającymi do własnego montażu.
  • Ochrona przed upadkiem z wysokości: przestrzenie w niebezpiecznych punktach są zabezpieczane przez konstrukcje I-SYS. Stabilne pręty i liny dają oparcie i chronią przed upadkiem.
  • Usztywnienia: poprzez połączenia krzyżowe elementów stalowych, konstrukcje I-SYS można użyć do odciążania elementów nośnych.
  • Podwieszenia: elementy I-SYS można wykorzystać jako pionowe elementy nośne lub poziome uchwyty.
  • Konstrukcje daszków i zadaszeń: przy minimalnym użyciu materiałów system zadaszenia I-SYS oferuje pełne elegancji możliwości kształtowania elementów zadaszeń. Cienkie linki są kotwiczone w ścianie i nadają stabilności szklanemu zadaszeniu.
  • Zazielenianie fasad: nierdzewna i indywidualnie dopasowana sieć stalowa umożliwia stabilny i kontrolowany wzrost pnączy na fasadzie. Ze względu na różnorodne obciążenia można wybierać pomiędzy dwoma wariantami uchwytów pośrednich i końcowych.
  • Rozwiązania specjalne. I-SYS to koncepcja całościowa. Eksperci od Carl Stahl uczestniczą w projekcie od pierwszego pomysłu poprzez projekt, wykonanie i montaż, aż do obsługi pomontażowej.

Wszystkie produkty programu I-SYS składają się ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Liny są wykonywane z materiału o klasie 1.4401. Okucia i elementy osprzętu zbudowane są ze stali nierdzewnej o klasie materiału 1.4301, 1.4305, 1.4401, 1.4404 i 1.4571.

Realizacje

      

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej