Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

I-SYS

I-SYS - Stal nierdzewna jako element kształtujący

Liny ze stali nierdzewnej należą do najbardziej wszechstronnych elementów architektury. Są funkcjonalne, stabilne, mają długą żywotność, spełniając jednocześnie funkcję dekoracyjną. I-SYS jednoczy w sobie wszystkie te cechy i oferuje rozwiązania skrojone na miarę każdego zadania - od filigranowych wypełnień balustrad do wysoko wytrzymałych podwieszeń.

I-SYS obejmuje około 1.000 okuć i elementów osprzętowych. Liny ze stali szlachetnej są dostępne w średnicach od 1 mm do 26 mm. Obszary zastosowań I-SYS są różnorodne:

  • Wypełnienia balustrad i barierek: I-SYS do balustrad umożliwia zastosowanie indywidualnych form i rozwiązań dla przestrzeni w barierkach i balustradach. Liny dostosowują się do każdych wzniesień i są dostarczane z elementami napinającymi do własnego montażu.
  • Ochrona przed upadkiem z wysokości: przestrzenie w niebezpiecznych punktach są zabezpieczane przez konstrukcje I-SYS. Stabilne pręty i liny dają oparcie i chronią przed upadkiem.
  • Usztywnienia: poprzez połączenia krzyżowe elementów stalowych, konstrukcje I-SYS można użyć do odciążania elementów nośnych.
  • Podwieszenia: elementy I-SYS można wykorzystać jako pionowe elementy nośne lub poziome uchwyty.
  • Konstrukcje daszków i zadaszeń: przy minimalnym użyciu materiałów system zadaszenia I-SYS oferuje pełne elegancji możliwości kształtowania elementów zadaszeń. Cienkie linki są kotwiczone w ścianie i nadają stabilności szklanemu zadaszeniu.
  • Zazielenianie fasad: nierdzewna i indywidualnie dopasowana sieć stalowa umożliwia stabilny i kontrolowany wzrost pnączy na fasadzie. Ze względu na różnorodne obciążenia można wybierać pomiędzy dwoma wariantami uchwytów pośrednich i końcowych.
  • Rozwiązania specjalne. I-SYS to koncepcja całościowa. Eksperci od Carl Stahl uczestniczą w projekcie od pierwszego pomysłu poprzez projekt, wykonanie i montaż, aż do obsługi pomontażowej.

Wszystkie produkty programu I-SYS składają się ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Liny są wykonywane z materiału o klasie 1.4401. Okucia i elementy osprzętu zbudowane są ze stali nierdzewnej o klasie materiału 1.4301, 1.4305, 1.4401, 1.4404 i 1.4571.

Realizacje

      

I-SYS
Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej