X-TEND

 Siatki nierdzewne X-TEND

Siatki ze stali nierdzewnej X-TEND są lekkie, wytrzymałe i przepuszczają światło. Do zaplatania siatki używa się wysokojakościowych lin ze stali nierdzewnej i złączek prasowanych, które łączy się w wysoko wytrzymałą i giętką strukturę. Wygięcie lin stalowych w przeciwległe kierunki jest powodem wysokiej wytrzymałości X-TEND - dzięki temu siatka wytrzymuje nawet duże obciążenia.

Siatka ze stali nierdzewnej X-TEND została opracowana w 1990 przez Officium i Carl Stahl. Udało się stworzyć element budowlany, który służy zarówno do zabezpieczania, jak i dekoracji. W związku z tym obszary zastosowań X-TEND są różnorodne: jako przeźroczyste siatki stosowane są zarówno w ogrodach zoologicznych, jak i w wysokościowcach. Jako wypełnienia barierek i balustrad lub wolnostojące elementy zachwycają swoimi dekoracyjnymi walorami. Przy ścianach domów i fasadach nadają się jako rusztowania pod pnącza i służą do zazieleniania fasad.

Siatki ze stali nierdzewnej X-TEND są wykonywane na zamówienie. Tym samym produkt zawsze może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Przy produkcji we wstędze jest możliwa produkcja siatki X-TEND bez końca - stąd też nazwa (ang. "extend" = rozciągać). Na krzyż można nakładać pojedyncze rzędy siatek bez ograniczeń i bez ujemnego wpływu na stabilność siatki.

Siatki ze stali nierdzewnej produkowane są w standardowych średnicach linek 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 3 mm oraz 4 mm. Zależnie od średnic lin możliwe są wielkości oczek od 25 do 200 mm (lub większe). Siatki X-TEND wykonywane są z wysokogatunkowych lin stalowych w klasie materiału 1.4401 (AISI 316).

Przy planowaniu projektu chętnie wesprą Państwa eksperci z firmy Carl Stahl. Doradzimy w koncepcjach, w których pojawiają się kwestie statyki oraz wykonamy montaż siatek.

Realizacje

   

Blog
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej