Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

X-TEND

 Siatki nierdzewne X-TEND

Siatki ze stali nierdzewnej X-TEND są lekkie, wytrzymałe i przepuszczają światło. Do zaplatania siatki używa się wysokojakościowych lin ze stali nierdzewnej i złączek prasowanych, które łączy się w wysoko wytrzymałą i giętką strukturę. Wygięcie lin stalowych w przeciwległe kierunki jest powodem wysokiej wytrzymałości X-TEND - dzięki temu siatka wytrzymuje nawet duże obciążenia.

Siatka ze stali nierdzewnej X-TEND została opracowana w 1990 przez Officium i Carl Stahl. Udało się stworzyć element budowlany, który służy zarówno do zabezpieczania, jak i dekoracji. W związku z tym obszary zastosowań X-TEND są różnorodne: jako przeźroczyste siatki stosowane są zarówno w ogrodach zoologicznych, jak i w wysokościowcach. Jako wypełnienia barierek i balustrad lub wolnostojące elementy zachwycają swoimi dekoracyjnymi walorami. Przy ścianach domów i fasadach nadają się jako rusztowania pod pnącza i służą do zazieleniania fasad.

Siatki ze stali nierdzewnej X-TEND są wykonywane na zamówienie. Tym samym produkt zawsze może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Przy produkcji we wstędze jest możliwa produkcja siatki X-TEND bez końca - stąd też nazwa (ang. "extend" = rozciągać). Na krzyż można nakładać pojedyncze rzędy siatek bez ograniczeń i bez ujemnego wpływu na stabilność siatki.

Siatki ze stali nierdzewnej produkowane są w standardowych średnicach linek 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 3 mm oraz 4 mm. Zależnie od średnic lin możliwe są wielkości oczek od 25 do 200 mm (lub większe). Siatki X-TEND wykonywane są z wysokogatunkowych lin stalowych w klasie materiału 1.4401 (AISI 316).

Przy planowaniu projektu chętnie wesprą Państwa eksperci z firmy Carl Stahl. Doradzimy w koncepcjach, w których pojawiają się kwestie statyki oraz wykonamy montaż siatek.

Realizacje

   

X-TEND
Blog
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej
17/05/2022
Transport ciężkich ładunków – wózek transportowy
Sprawny i bezpieczny transport ciężkich ładunków podczas procesów produkcyjnych nie byłby możliwy bez specjalistycznych, uniwersalnych rozwiązań. Należą do nich różnego rodzaju wózki transportowe, czyli elastyczne sprzęty do użytku wewnętrznego. Sprawdź, czym się charakteryzują i jak wybrać wózki transportowe do swojego zakładu.
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej