Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Krążki linowe

Zwrotne krążki linowe

eżeli liny stalowe są prowadzone przez rolki zwrotne, to żywotność tych pierwszych zależy od dopasowania odpowiedniej rolki zwrotnej do właściwej konstrukcji liny. 

Żywotność lin stalowych zależy od: 

  • geometrii rowka
  • stosunku średnicy rowka do średnicy liny
  • jakości powierzchni rowka
  • materiału z którego wykonana jest rolka
  • konstrukcji liny

Szczególnie stosunek średnicy rowka do średnicy liny powinien być dobierany następująco w zależności od konstrukcji liny:

 

Zalecana minimalna średnica krążków linowych

Konstrukcja linyŚrednica rowka 
w mm
Seilkonstruktion 7x7 i 6x7+FC 42 x średnica liny 
(bez powleczenia)
Seilkonstruktion 7x7 i 6x7+FC 25 x średnica liny 
(bez powleczenia)
Seilkonstruktion 8x19+7x7 16 x średnica liny 
(bez powleczenia)

D = Średnica rowka

d = Średnica liny łącznie z powłoką

r = Promień rowka = 0,53 x d

α = Kąt rozwarcia rowka = 60°

 
Blog
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej