Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885
lub mail biuro@carlstahl.pl
Skontakuj się z nami: +48 95 728 8885 lub mail biuro@carlstahl.pl

Cięgna Bowdena

Cięgna Bowdena

technocablesbowdencables_fbd.jpg

Cięgna Bowdena od Carl Stahl TechnoCables mają liczne zastosowania przemysłowe. Stosuje się je miedzy innymi jako cięgna gazowe i operacyjne lub elementy przenoszące siłę, wszędzie tam gdzie trzeba wywrzeć siłę w odpowiednim miejscu.

Standardowe ciegna Bowdena

Cięgna Bowdena są zawsze wykonywane na zamówienie, ponieważ poprzez taką różnorodność średnic długości i łączeń lin możliwa jest ogromna liczba wariantów. W ramach bezpośredniej rozmowy z klientem opracowujemy odpowiednio dopasowane rozwiązania i w ten sposób możemy dostarczyć produkt do każdego rodzaju zastosowań.

W naszym standardowym programie produktowym znajdą Państwo spirale z drutu okrągłego, płaskiego, jak i spirale z drutu płaskiego z rurką okładzinową w najróżniejszych wymiarach.

Cięgna Bowdena Nokon

Cięgna Bowdena Nokon posiadają odporną na nacisk powłokę z aluminium i posiadają tym samym wyższy stopień funkcjonalności niż klasyczne cięgna Bowdena. Pojedyncze elementy bazowe są nawleczone na prowadnik teflonowy, który pełni funkcję zarówno rurki okładzinowej liny ciągnącej, jak i nośnika elementów bazowych. Elementy bazowe ułożone w rzędzie jedne nad drugimi tworzą bardzo giętkie, a zarazem odporne na naciski cięgno Bowdena. System nadaje się dla lin Ø 1,2–1,5mm.

Blog
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
20/07/2022
Manipulacyjny żuraw CS-BOY. Dla wydajnej i bezpieczniejszej pracy
Żurawie przemysłowe to wszechstronne urządzenia transportu bliskiego, które znajdują zastosowanie zawsze wtedy, kiedy użycie alternatywnych rozwiązań byłoby zwyczajnie niemożliwe lub znacznie mniej efektywne. Na który z nich warto się zdecydować do precyzyjnej i wydajnej pracy z detalami? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o budowie, zaletach i zastosowaniu żurawia manipulacyjnego CS-BOY.
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej
22/06/2022
Zawiesia z lin tekstylnych. Które wybrać dla najwyższego bezpieczeństwa?
Wykorzystanie zawiesi zgodnie z ich przeznaczeniem to podstawa bezpiecznego transportu ciężkich ładunków. Oczywiście do ich stabilnego podtrzymywania i obwiązywania stosuje się we współczesnym przemyśle wiele rodzajów zawiesi z lin tekstylnych. Znajomość różnicy między nimi jest ważna przy wyborze odpowiedniego produktu do konkretnego zastosowania. Na czym to polega i o czym warto pamiętać, żeby uniknąć pomyłek?
Czytaj więcej