Cięgna Bowdena

Cięgna Bowdena

technocablesbowdencables_fbd.jpg

Cięgna Bowdena od Carl Stahl TechnoCables mają liczne zastosowania przemysłowe. Stosuje się je miedzy innymi jako cięgna gazowe i operacyjne lub elementy przenoszące siłę, wszędzie tam gdzie trzeba wywrzeć siłę w odpowiednim miejscu.

Standardowe ciegna Bowdena

Cięgna Bowdena są zawsze wykonywane na zamówienie, ponieważ poprzez taką różnorodność średnic długości i łączeń lin możliwa jest ogromna liczba wariantów. W ramach bezpośredniej rozmowy z klientem opracowujemy odpowiednio dopasowane rozwiązania i w ten sposób możemy dostarczyć produkt do każdego rodzaju zastosowań.

W naszym standardowym programie produktowym znajdą Państwo spirale z drutu okrągłego, płaskiego, jak i spirale z drutu płaskiego z rurką okładzinową w najróżniejszych wymiarach.

Cięgna Bowdena Nokon

Cięgna Bowdena Nokon posiadają odporną na nacisk powłokę z aluminium i posiadają tym samym wyższy stopień funkcjonalności niż klasyczne cięgna Bowdena. Pojedyncze elementy bazowe są nawleczone na prowadnik teflonowy, który pełni funkcję zarówno rurki okładzinowej liny ciągnącej, jak i nośnika elementów bazowych. Elementy bazowe ułożone w rzędzie jedne nad drugimi tworzą bardzo giętkie, a zarazem odporne na naciski cięgno Bowdena. System nadaje się dla lin Ø 1,2–1,5mm.

Blog
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej