Cięgna Bowdena

Cięgna Bowdena

technocablesbowdencables_fbd.jpg

Cięgna Bowdena od Carl Stahl TechnoCables mają liczne zastosowania przemysłowe. Stosuje się je miedzy innymi jako cięgna gazowe i operacyjne lub elementy przenoszące siłę, wszędzie tam gdzie trzeba wywrzeć siłę w odpowiednim miejscu.

Standardowe ciegna Bowdena

Cięgna Bowdena są zawsze wykonywane na zamówienie, ponieważ poprzez taką różnorodność średnic długości i łączeń lin możliwa jest ogromna liczba wariantów. W ramach bezpośredniej rozmowy z klientem opracowujemy odpowiednio dopasowane rozwiązania i w ten sposób możemy dostarczyć produkt do każdego rodzaju zastosowań.

W naszym standardowym programie produktowym znajdą Państwo spirale z drutu okrągłego, płaskiego, jak i spirale z drutu płaskiego z rurką okładzinową w najróżniejszych wymiarach.

Cięgna Bowdena Nokon

Cięgna Bowdena Nokon posiadają odporną na nacisk powłokę z aluminium i posiadają tym samym wyższy stopień funkcjonalności niż klasyczne cięgna Bowdena. Pojedyncze elementy bazowe są nawleczone na prowadnik teflonowy, który pełni funkcję zarówno rurki okładzinowej liny ciągnącej, jak i nośnika elementów bazowych. Elementy bazowe ułożone w rzędzie jedne nad drugimi tworzą bardzo giętkie, a zarazem odporne na naciski cięgno Bowdena. System nadaje się dla lin Ø 1,2–1,5mm.

Blog
26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
01/05/2024
Zastosowanie egzoszkieletów w miejscu pracy.
Pod pojęciem egzoszkielet rozumie się konstrukcję nośną. W świecie zwierząt egzoszkielet często stanowi część ciała i chroni je na przykład przed wrogami. Termin „egzoszkielet” jest obecnie szeroko stosowany i często kojarzy się z kombinezonami przypominającymi roboty i supermocami. Systemy wspomagające są często przeceniane lub niedoceniane przez ich wielbicieli i krytyków. Nie chodzi tu jednak o to, aby człowiek zyskał nadludzkie zdolności poprzez egzoszkielety, a raczej o ułatwienie mu pracy
Czytaj więcej
20/07/2022
Podnoszenie ciężkich ładunków – rozwiązania hydrauliki siłowej
Najważniejsze przy podnoszeniu ciężkich ładunków jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa i precyzji pracy. Nie byłoby to możliwe bez niezawodnych rozwiązań hydrauliki siłowej, które zostały stworzone specjalnie z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnego przemysłu. Czym się charakteryzują i jakie mają zalety?
Czytaj więcej
22/06/2022
Trawersy specjalne i obrotowe do nieporęcznych i ciężkich przedmiotów
Podnoszenie, obracanie oraz transport niektórych ładunków mogą okazać się szczególnie niebezpieczne, znacznie mniej efektywne lub zwyczajnie niewykonalne, jeśli będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie standardowe, uniwersalne urządzenia chwytowe. Rozwiązaniem w takich przypadkach są trawersy specjalne i obrotowe, które powstają po indywidualnych konsultacjach z naszymi klientami. Jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować?
Czytaj więcej