26/05/2024
Wszystko o siatkach X-TEND.
Carl Stahl otwiera nowe drogi w dziedzinie architektury budownictwa lekkiego. Z kreatywnej współpracy z projektantem Thomasem Ferwagnerem powstała w 1990r. siatka linowa ze stali nierdzewnej, która rozszerzyła zalety statyki lin na przestrzenie wnętrz. Pomysłowe połączenie lin ze stali nierdzewnej oraz zacisków umożliwia wielorakie zastosowanie konstrukcji z naprężonych siatek. Naprzemienne zakrzywienie lin tworzy struktury przestrzenne które zachowują swój kształt nawet przy silnym obciążeniu. Wysokiej jakości stal nierdzewna zapewnia długą żywotność. Wszystkie budowle z X-TEND charakteryzuje duża nośność i rozpiętość przy małym ciężarze własnym. Architektura z X TEND jest przeźroczysta i filigranowa. Obszary zastosowań sięgają od balustrad na mostach i schodach przez ogrodzenia wielkopowierzchniowe z zachowaniem kontaktu wzrokowego po elastyczne zagrody dla zwierząt oraz konstrukcje pod pnącza i zabudowy fasad.
Czytaj więcej
06/02/2024
Balansery Kromer
Balansery Kromer - nowoczesne narzędzia poprawiające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle
Czytaj więcej
12/07/2023
Dofinansowanie ZUS
Dofinansowanie z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Projektu dotyczącego utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej"
Czytaj więcej
17/05/2022
Resurs UTB – na czym polega i kiedy go stosować?
Chociaż określenie resursu jest obowiązkiem wszystkich osób, które podczas pracy wykorzystują urządzenia transportu bliskiego, przynosi on również wiele korzyści. Szczególnie jeśli zależy nam na długiej, prawidłowej i bezpiecznej pracy bez awarii i przykrych niespodzianek. Na czym polega resurs UTB i dlaczego jest tak istotny? Sprawdź.
Czytaj więcej
13/07/2021
Punkty zaczepowe - element bezpieczeństwa w przemyśle
Bezpieczeństwo podczas transportu ciężkich ładunków i konstrukcji to podstawa. Aby je zapewnić, wprowadziliśmy do oferty Carl Stahl atestowane punkty zaczepowe. Czym się charakteryzują i jakie są ich zadania? Zobacz, jaką rolę odgrywają i kiedy mogą okazać się naprawdę niezastąpione.
Czytaj więcej
16/11/2020
Wypowiedź eksperta w magazynie "Utrzymanie Ruchu"
Miło nam poinformować, iż zostaliśmy zaproszeni przez przedstawiciela prestiżowego wydawnictwa ELAMED do współpracy przy tworzeniu artykułu do magazynu "Utrzymanie Ruchu" nr 2.
Czytaj więcej
16/03/2020
KOMUNIKAT ZWIĄZANY Z ZAGROŻENIEM EPIDEMICZNYM
W związku z zaistniała sytuacja i związanym z nią zagrożeniem epidemicznym przez najbliższe dwa tygodnie - tj. do końca marca 2020 - zawieszamy wszystkie bezpośrednie spotkania z klientami oraz przedstawicielami firm zewnętrznych.
Czytaj więcej
16/11/2019
Prezentacja w Volkswagen Motor Poland
W firmie Volkswagen Motor Poland Sp. z o.o. w Polkowicach na linii montażu silników ZP-4 132 odbyła się prezentacja naszej spółki Carl Stahl Tech Service Sp. z o.o. Przedstawiliśmy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie balanserów do podtrzymywania urządzeń wiszących, które ułatwiają pracę i w najwyższym stopniu zapewniają bezpieczeństwo pracowników. Licząc na współpracę, przekazaliśmy...
Czytaj więcej
16/09/2019
Europe-wide transport logistics with partner at eye-level
When selecting its transport service provider, the medium-sized company Carl Stahl took a strategic change of course five years ago: a large group freight forwarder was followed by a comprehensive solution with a medium-sized company. What was the impetus behind this step? For the rope, lifting and safety technology specialist...
Czytaj więcej

Newsletter

Każdego miesiąca dostaniesz maila z ciekawymi artykułami,
poradami i wskazówkami do praktyki, a także z nowościami.